Stanovanjski sklad jih gradi po vsej državi. Prednost pri najemu bodo imeli mladi in družine.

Galerija
V soseski Pod Pekrsko gorco bo na voljo 400 najemnih stanovanj, od tega bo 60 oskrbovanih. FOTO: Andreja Seršen Dobaj/STA
Ljubljana – V prihodnjih letih bo javna najemna stanovanja, ki jih republiški stanovanjski sklad že gradi ali pa se bo gradnje kmalu lotil, mogoče preštevati v tisočih. Gradbišča so raztresena po vsej državi. Sklad nova javna najemna stanovanja gradi v sodelovanju z občinami, mestnimi stanovanjskimi skladi ter z zasebnimi investitorji. Prvi mož sklada Črtomir Remec pravi, da bi glede na zmogljivosti gradbenikov trenutno težko naredili še kaj več.
»Projektov je veliko in so plod dela v zadnjih letih,« je Remec izjavil na Koroškem, kjer je sklad od zasebnih investitorjev odkupil dva stanovanjska stolpiča, v vsakem je deset stanovanj. Remec pravi, da je to vzorčni primer, kako lahko sklad za gradnjo stanovanj aktivira lokalna zasebna podjetja, ne le občine, pri gradnji pa z investitorji ...
Komentarji