Američan si bo Bled zapomnil kot kraj, kjer sta državi obnovili temelje svojega partnerstva.

Galerija
Slovenci smo hvaležni ZDA za njihovo dvakratno obrambo in reševanje naše stare celine v prejšnjem stoletju – pred fašizmom in komunizmom, je ob srečanju z ameriškim gostom dejal premier Janša. Foto: Jure Eržen
Seznam tem, ki sta jih v pogovorih obravnavali slovenska in ameriška stran, je bil dolg in je več kot očitno odražal vzajemno željo po poglabljanju ne samo gospodarskih, ampak tudi političnih odnosov med državama. To je bilo navsezadnje razumljivo, saj je bilo predvsem na politični ravni v zadnjem desetletju zaznati najmanj aktivnosti in posledično največ prostora za izboljšanje.
Čeprav se je Mike Pompeo danes srečal tudi s predstavniki slovenskih energetskih podjetij, ameriški državni sekretar med skupno novinarsko konferenco s premierom Janezom Janšo ni želel ugibati o konkretnih gospodarskih projektih. Pojasnil je, da se posli »dogajajo vsak dan tudi brez tega, da se politika vanje vmešava«. »Naša naloga je, da se umaknemo, zmanjšamo trgovinska trenja in ovire ter dosežemo dogovor o ...
Komentarji