Pozdravljeni!

Hitre povezave
Moje naročnineNaročila
PREMIUM   D+   |   Slovenija

Ruleta stoji, Goriški grozi bankrot

Zaradi odvisnosti od zahodne sosede, na katero še nekaj časa ni mogoče računati, goriški regiji grozi gospodarski zlom.
Meja kot prizorišče za igro z loparji. FOTO: Voranc Vogel/Delo
Meja kot prizorišče za igro z loparji. FOTO: Voranc Vogel/Delo
25. 5. 2020 | 06:00
25. 5. 2020 | 06:31
10:04
Povezali so se župani, podjetniki, severnoprimorski koalicijski in opozicijski poslanci ter državni svetniki, s predsednikom Alojzom Kovšco na čelu. Opozarjajo na položaj Goriške, ki bo zaradi močne gospodarske navezanosti na Italijo posledice pandemije občutila bistveno bolj kot preostala Slovenija. Pobudniki so prepričani, da regija potrebuje posebno obravnavo, in na to bodo opozorili na seji državnega sveta v začetku junija. Koronavirus je premešal karte   »Naše ključno sporočilo, ki smo ga naslovili na vlado, je, da v primeru podaljšanja zaščitnih ukrepov zaradi pandemije v Italiji dobi Goriška možnost za prebroditev kriznega obdobja. Italijanski gostje tu ne obiskujejo le igralnic, ampak uporabljajo še številne druge storitve, ki tvorijo jedro lokalnega gospodarstva,« pravi Marino ...

Sorodni članki

Komentarji

VEČ NOVIC
Predstavitvene vsebine