Čeh in Avstralka najbolje krotila tacenske brzice

Na tekmi svetovnega pokala v slalomu na divjih vodah v Tacnu je bil z drugim mestom slovenski junak Martin Srabotnik.
Fotografija: V Tacnu je sobotni del svetovnega pokala v slalomu v kajaku na divjih vodah med slovenskimi tekmovalci in tekmovalkami zaznamoval Martin Srabotnik z drugim mestom. FOTO: Tomi Lombar

Na današnjih finalnih tekmah svetovnega pokala v slalomu v kajaku na divjih vodah se je od slovenskih tekmovalcev najbolje odrezal Martin Srabotnik, ki ga je premagal le češkim šampion Jiri Prskavec. Med dekleti je bila Eva Alina Hočevar s petim mestom boljša od izkušenejše Eve Terčelj, ki je bila osma. Zmagala je Avstralka Jessica Fox.

Srabotnik je za zmagovalcem zaostal 1,37 sekunde, pred njim je sicer sprva končal še Italijan Giovanni de Gennaro, ki pa je dobil 50 sekund pribitka in končal na devetem mestu.

Petru Kauzerju se finalna vožnja  ni posrečila. FOTO: Stoyan Nenov/Reuters

Peter Kauzer je bil na koncu četrti (+ 6,15), Ulan Valant pa na šestem mestu (+ 10,11).

Kauzer in Srabotnik sta imela drugi najboljši čas polfinala, mladi Valant se je v finale uvrstil s sedmim časom.

V ženski konkurenci je drugo mesto pripadlo Britanki Mallory Franklin (+ 2,78), tretja je bila Ukrajinka Viktorija Us (+ 3,34).

V finalu je od obeh Slovenk delo bolje opravila mlajša Hočevarjeva (+ 4,41), medtem ko je Terčeljeva naredila napako in dobila 50 kazenskih sekund, ki so ji odnesle visoko uvrstitev s skupnim zaostankom 50,46.

V dopoldanskem polfinalu sta Slovenki zasedli sedmo in osmo mesto.

Evi Terčelj se finalna tekma za svetovni pokal v kajaku na divjih vodah v Tacnu ni izšla po najboljših željah. Premagala jo je tudi reprezentančna kolegica Eva Alina Hočevar. FOTO: Matej Družnik/Delo