Jadralec Nik Pletikos evropski prvak

Vso konkurenco si je v neolimpijskem razredu laser radial pokoril na članskem EP v francoskem La Rochellu.
Fotografija: Neolimpijski razred laser radial. FOTO: Reuters
Neolimpijski razred laser radial. FOTO: Reuters

La Rochelle – Slovensko jadranje se veseli lepega mednarodnega uspeha. Nik Pletikos je namreč v francoskem La Rochellu postal članski evropski prvak neolimpijskega razreda laser radial. S tem je dopolnil predlanski podvig, ko je osvojil tudi naslov svetovnega podprvaka. Tokrat je na regatnem polju dominiral že od začčetka in si naposled pokoril vso konkurenco na čelu z Italijanom Federicom Tocchijem in Poljakom Marcinom Rudawskim. Drugi slovenski zastopnik Maks Vrščaj je zasedel 34. mesto.

Zelko na 43. mestu

V olimpijskem razredu laser standard je Žan Luka Zelko pristal na 43. mestu v odprti mednarodni konkurenci in na 29. med evropskimi jadralci. V skupni razvrstitvi je dominiral Avstralec Matthew Wearn, najboljši Evropejec je bil tretjeuvrščeni Ciprčan Pavlos Kontides. Kim Pletikos je v razredu laser radial zasedla 56. mesto v odprti konkurenci in 47. med tekmovalkami s stare celine, naslova evropske prvakinje pa se je razveselila Nizozemka Marit Bouwmeester.

Predlani je postal svetovni podprvak, včeraj evropski prvak. Foto Leon Vidic/Delo