Tveganje ji je pobralo preveč moči

Maruša Mišmaš je z mešanimi občutki končala finale teka na 3000 m z zaprekami na SP.
Fotografija: Maruša Mišmaš je v svojem prvem finalu svetovnega prvenstva zasedla 12. mesto. FOTO: Reuters

Doha – Maruša Mišmaš se je svojega prvega finala na svetovnih prvenstvih lotila pogumno, vendar pa ji je proti koncu teka na 3000 m z zaprekami (pričakovano) začelo zmanjkovati moči. Končala je na 12. mestu med 14 tekmovalkami, kolikor jih je priteklo v cilj (na štartu je bila petnajsterica), čas: 9:25,80. Želja je sicer bila tek pod 9:20 in nov državni rekord.

Z mešanimi občutki je končala svoj prvi finale SP Mišmaševa, saj je uživala v finalu najboljših na svetu, tudi v vzdušju, ki so ga na tribunah ustvarile reprezentance (in seveda ne domači gledalci), s prikazanim pa ni bila najbolj zadovoljna. A Kenijka Beatrice Chepkoech je že takoj na začetku navila res oster ritem, tako da sta se za njo kmalu oblikovali dve skupini, Slovenka je bila nekaj časa nekakšen vezni členi med njima, tekla na 9. mestu, potem pa je počasi nazadovala do končnega 12., saj je bil začetni tempo zanjo prehud.

"Štartala sem prehitro in izgubila preveč moči. A mislim, da je pomembno, da poizkusim, da vidim, kje sem, da se nekaj novega naučim. Na tem gradimo. S trenerjem sva leta 2016 naredila načrt, po katerem bom v štiriletnem obdobju najboljša na OI v Tokiu. Naredila sem, kar sem lahko. Želela sem pač poskusiti, to je vendarle finale, hotela sem teči bolj drzno. Naslednje leto bom spet poizkusila in verjetno bom že višje in tako naprej, dokler morda nekega dne ne pridem do kolajne," je ocenila nastop Mišmaševa, prepričana, da bi lahko tekla pod 9:20 in izboljšala državni rekord (9:20,97), kar je bila njena želja, če bi začela počasneje, a je pač pretehtala želja po tveganju. Med Evropejkami je sicer naša atletinja zasedla 4. mesto.

V solo teku od začetka do konca je zmagala  Beatrice Chepkoech, ki je z 8:57,84 postavila rekord svetovnih prvenstev, padali so državni in osebni rekordi.

Mišmaševo na tem prvenstvu čaka še en nastop, in sicer v sredo v teku na 1500 metrov, kjer bo nastopila neobremenjeno. Želja je polfinale in osebni rekord, a v primerjavi s 3000 m z zaprekami, kjer si je res želela finale, bo tekmovala povsem brez pritiska.

Vrhunec večera je pripadel Norvežanu Karstenu Warholmu, ki je v enem najbolj težko pričakovanih obračunov prvenstva v finalu teka na 400 m z ovirami ugnal Raija Benjamina in Abderrahmana Sambo ter ubranil naslov prvaka.