Anthony Randolph najzaslužnejši za četrto zaporedno zmago Reala (VIDEO)

Ameriški košarkar s slovenskim potnim listom je ob uspehu nad Bayernom (82:72) prispeval 22 točk, od tega štiri trojke.
Fotografija: Anthony Randolph je imel zelo mehko roko. FOTO: Euroleague
Anthony Randolph je imel zelo mehko roko. FOTO: Euroleague

München – Košarkarji madridskega Reala, branilci šampionske krone, so se v evroligi dokopali do četrte zaporedne zmage in že dvanajste v 14 dvobojih, s čimer na razpredelnici zaostajajo zgolj za Fenerbahčejem, ki je moral doslej zgolj enkrat na kolena. Do uspeha na gostovanju pri Bayernu (82:72) je španskega velikana vodil Američan s slovenskim potnim listom Anthony Randolph, ki je bil z 22 točkami (prosti meti 2:2, za dve 4:5, trojke 4:7) najučinkovitejši na parketu, v 23 minutah je dodal še pet skokov in eno asistenco.

Prepelič ni igral

Pravzaprav je Real glavnino dela opravil že v prvem polčasu in na glavni odmor odnesel zelo udobnih 15 točk naskoka ter ga nato oplemenitil na +18. Do konca tretje četrtine se je Bayern z delnim izidom 12:2 vendarle spet nekoliko boj približal, sredi zadnjega dela je bil zgolj še dve točki zadaj. To je goste podžgalo, da so spet premaknili v višjo prestavo in potrdili zmago, medtem ko je moral münchenski kolektiv po treh zaporednih uspehih sedmič v sezoni na kolena. Klemen Prepelič v zmagovitem moštvu ni zaigral.