Cleveland nizka ovira za Miami na poti do pete zaporedne zmage

Košarkarji Miamija so premagali Cleveland s 113:98. Goran Dragić je imel 9 asistenc, 5 skokov in 2 točki.
Fotografija: Goran Dragić je bil prvi asistent tekme (9), iz igre pa je zadel le enega izmed štirih metov. FOTO: Kim Klement/Usa Today Sports

V ligi NBA se nadaljuje zmagoviti niz Miamija. Ta je v noči s torka na sredo v svoji dvorani premagal Cleveland s 113:98, s čimer je dosegel peto zmago in že enajsto na zadnjih dvanajstih tekmah.

To je bila ena izmed najvišjih zmag Vročice to sezono, saj je šele tretjič zmagala z vsaj petnajstimi točkami razlike, s tem pa se je utrdila na četrtem mestu Vzhoda.

Pri Miamiju je imel najpomembnejšo vlogo Jimmy Butler z 28 točkami, po štirih tekmah odsotnosti zaradi poškodbe kolena pa se je vrnil Bam Adebayo in prispeval 14 točk, 9 skokov in 6 asistenc.

Slovenski zvezdnik Goran Dragić je bil z 9 asistencami prvi podajalec tekme, ni pa imel uspešnega strelskega večera, saj je zadel je enega izmed štirih metov iz igre ter prispeval le 2 točki, imel pa je še 5 skokov v 27 minutah.

Cleveland ohranjal stik le 15 minut

Košarkarji Miamija so prikazali suvereno igro na svojem parketu in Cleveland je lahko ohranjal stik le približno 15 minut tekme. Gostje so na tekmi zadnjič vodili z 20:19, nato pa je Vročica zrežirala niz 18:6 in četrtino končala s prednostjo 11 točk (37:26).

Cleveland se je v drugi četrtini le še enkrat približal, po treh minutah igre je imel le še tri točke zaostanka (36:39), nato pa se je začel strelski pohod gostiteljev, ki so v naslednjih devetih minutah dosegli 23 točk in pobegnili na +14 (62:48). Jimmy Butler je do polčasa dosegel 14 točk, Kelly Olynyk 11 in Tyler Herro 10.

Miami je v tretji četrtini nadaljeval z odlično predstavo. Po osmih minutah je Dragić ukradel žogo, Vročica je krenila v napadu, v katerem je Olynyk izsilil prekršek pri metu za tri točke, s prostima metoma pa povečal prednost že na 22 točk (85:63).

Moštvo s Floride je šele tretjič to sezono v vsej četrti četrtini vodilo z dvomestno prednostjo. V zaključku je na svoj račun prišel tudi 23-letni Adebayo, ki je s prostim metom za 108:93 kot najmlajši član Miamija presegel mejo 3000 točk.

Lillard se je ustavil pri 50 točkah, LaVine pri 40

Najboljšo predstavo večera je v Portlandu uprizoril Damian Lillard, ki je pri zmagi nad New Orleanson s 125:124 dosegel okroglih 50 točk (met iz igre 13-20, prosti meti 18-18), 10 asistenc in 6 skokov.

Odlično igro je prikazal tudi Zach LaVine, ki je za zmago Chicaga nad Oklahomo (123:102) vknjižil 40 točk (met iz igre 15-20).

Branilci naslova Los Angeles Lakers so premagali Minnesoto s 127:121. Še drugi večer zapored je trojnega dvojčka, že svojega 99. v karieri, dosegel LeBron James s 25 točkami, 12 asistencami in 12 skoki.

Rezultati lige NBA
Miami Heat : Cleveland Cavaliers 113:98 (Butler 28, Olynyk 15, Dragić 9 asistenc, 5 skokov in 2 točki v 27 minutah; Sexton 21, McGee 16)
Boston Celtics : Utah Jazz 109:117 (Tatum 29, Brown 28; Mitchell 21, Clarkson 20)
Chicago Bulls : Oklahoma City Thunder 123:102 (LaVine 40, Markkanen 22; Gilgeous-Alexander 21, Brown 20)
Houston Rockets : Atlanta Hawks 107:119 (Oladipo 34, Tate 25; Galinari 29, Collins 20)
Philadelphia 76ers : New York Knicks 99:96 (Harris 30, Curry 20; Burks in Randle po 19)
Portland Trail Blazers : New Orleans Pelicans 125:124 (Lillard 50, Trent mlajši 22; Ingram 30, Williamson 28)
Los Angeles Lakers : Minnesota Timberwolves 137:121 (James 25 točk, 12 asistenc, 12 skokov, Harrell 25; Towns in Edwards po 29)