Dončić spet čaral, zmaga čarodejem

Luka Dončič je dosegel nov dvojni dvojček, kar pa ni bilo dovolj za zmago Dallas Mavericks proti Washington Wizards.
Fotografija: Luka Dončić se je pritoževal nad nekaterimi sodniškimi odločitvami. FOTO: Tim Heitman/USA Today Sports

Tudi 33 točk in 10 asistenc najboljšega strelca tekme Luke Dončiča ni bilo dovolj za košarkarje Dallas Mavericks, da bi v svojem American Airlines centru premagali Washington Wizards v ligi NBA. Bilo je 114:120 (36:41, 33:20, 24:30, 21:29).

Dončić je igral 37 minut, met iz igre je imel 13:15 (52 %), za tri točke 3:9, proste mete 4:7. Dodal je še štiri skoke. Ni pa imel veliko pomoči soigralcev. Kristaps Porzingis je končal pri 13 točkah, toliko ji je zbral Maxi Kleber, eno več Trey Burke. Washington je dobil skok s 43:35.

Luka Dončić je bil najboljši strelec tekme v Dallasu. FOTO: Tim Heitman/USA Today Sports

Washington je dobil drugi polčas z 59:45, zmago si je priigral v zadnji četrtini. Bradley Beal je dosegel 26 točk, 22 jih je dodal Kyle Kuzma. Dallas je na zadnjih petih tekmah vpisal štiri poraze, še vedno pa drži peto mesto v zahodni konferenci (10 zmag, 8 porazov). Washington je dobil drugo tekmo zapored in je tretji na vzhodu (13:7).

Dončić, ki ga je s tribune spremljal oče Saša, je osmi strelec v ligi s povprečjem 25,5 točke, med podajalci je peti z 8,1 asistence na tekmo.

Luka Dončić je dosegel nov dvojni dvojček. FOTO: Tim Heitman/ USA Today Sports

Kentavious Caldwell-Pope je dosegel ključne štiri točke za Čarodeje, ki so Mavsom prizadejali drugi poraz na osmih domačih tekmah. Dončić je zadnji točki dosegel 23,6 sekunde pred koncem za 112:116, v zadnjih sekundah se je žoga ob njegovem metu za tri točke odbila od obroča, nakar je Kleber zadel oba prosta meta.

Mavericks so pogrešali Dončićevega namestnika Jalena Brunsona, ki je poškodovan. V noči na torek bodo gostili Cleveland.