Guy prehitel sireno za zmago nad Golden Stateom

Sacramento je na pripravljalni tekmi premagal Golden State, zmagi še za Philadelphio in Houston.
Fotografija: Kyle Guy je takole z metom za tri točke prinesel zmago Sacramentu. FOTO: Ezra Shaw/AFP

Sredine pripravljalne tekme lige NBA so bile v znamenju popolnega izkupička domačinov. Še najbolj zanimivo je bilo v Sacramentu, kjer so domačini s trojko Kyla Guya v zadnjem napadu premagali Golden State s 114:113.

Na tekmi med Sacramentom in Golden Stateom so domačini slavili nepričakovanega junaka. V središču pozornosti je bil 23-letni Kyle Guy, ki je v svoji karieri odigral le 3 tekme v NBA, tokrat pa v igro vstopil s klopi in v 21 minutah prispeval 20 točk (met iz igre 7-11), vključno z zmagovito trojko ob zvoku sirene.

Bojevniki so še 44 sekund pred koncem vodili s 113:109, nato pa je Robert Woodard II po asistenci Guya zadel za dve, v zadnjem napadu je odgovornost prevzel Guy, se izognil blokadi Kaleba Wessona in s trojko prinesel zmago svoji ekipi.

Kyle Guy je bil z 20 točkami prvi strelec Sacramenta, pri Golden Stateu pa je bil najbolj razpoložen Stephen Curry z 29 točkami (met iz igre 11-21, za tri 5-13).

Uspešna vrnitev Hardena

Košarkarji Houstona so dobili domači obračun s San Antoniem (112:98). Za rakete je prvič v pripravljalnem obdobju igral glavni zvezdnik James Harden, ki želi zamenjati klub in se je zato z zamudo pridružil soigralcem na pripravah.

Harden je na parketu preživel 21 minut ter ob metu iz igre 3-10 prispeval 12 točk, 4 asistence in 3 skoke. Novinarji so ga po tekmi želeli vprašati o aktualnem dogajanju, a ni bil na voljo za izjave.

V njegovi ekipi sta bila prva strelca John Wall in Ben McLemore s 15 točkami, pri San Antoniu pa Lonnie Walker IV.

Na preostali tekmi je Philadelphia premagala Boston s 108:99. Pri zmagovalcih je bil najboljši strelec Shake Milton z 19 točkami, pri poražencih pa Jeff Teague z 18.