Islandija le ogrevanje za dvoboj z Grčijo

Slovenske košarkarice so v 3. kolu kvalifikacij za EP 2021 zmagale s 36 točkami razlike.
Fotografija: Annamaria Prezelj je bila danes najučinkovitejša slovenska košarkarica s 23 točkami. FOTO: FIBA

Heraklion – Košarkarice Slovenije so v 3. kolu kvalifikacij za evropsko prvenstvo 2021 dosegle še tretjo zmago. Na Kreti so prepričljivo premagale Islandijo s 94:58 (77:48, 59:31, 30:17), niz pa bodo poskusile nadaljevati v sobotnem dvoboju z Grčijo.

Čeprav je slovenska reprezentanca nastopila oslabljena, brez kapetanke Nike Barič in Tine Jakovine, ki sta bili pozitivni na testiranju na koronavirus, poškodovane Zale Friškovec in bolne Tine Trebec, je bila zmagovalka odločena domala že po desetih minutah. Za nadaljevanje tekme je ostalo odprto le vprašanje končne razlike. Pri vodstvu z 59:31 ob polčasu so bile Slovenke celo na dobri poti, da bi šele drugič presegle mejo 100 točk v uradni tekmi. V kvalifikacijah za EP 1995 v Slovenskih Konjicah so premagale Avstrijo s 111:55.

Z Grčijo za tretji zaporedni nastop na EP

Glede na to, da se bodo na evropsko prvenstvo uvrstile zmagovalke skupin in še pet najbolje drugouvrščenih iz devetih skupin, si lahko Slovenija že to soboto z zmago proti Grčiji zagotovi tretji zaporedni nastop na EP, ki bo od 17. do 27. junija v Franciji in Španiji. Februarja 2021 bo sledil še zadnji kvalifikacijski cikel, slovenske košarkarice pa bodo tekmi proti Bolgariji in Islandiji igrala doma, saj bo Košarkarska zveza Slovenija gostiteljica enega od mehurčkov.

Strelke za Slovenijo: Krošelj 16 (2:2), Oblak 12 (3:3), Cvijanović 3 (1:1), Prezelj 23 (4:4), Seničar 2, Lisec 7 (2:2), Debeljak 7 (0:1), Evans 21 (5:6), Dautović 3 (3:4); Islandija: B. Hinriksdottir 8, Sigurdardottir 2, Henningsdottir 5, Amundadottir 6 (3:4), H. Jonsdottir 4 (1:2), T. Jonsdottir 10, S. Hinriksdottir 23 (7:10).