Jaka Blažič tik pod vrhom

V glasovanju za najboljšega košarkarja rednega dela lige Aba je zmagal Nikola Kalinić (C. zvezda), Olimpijin kapetan je osvojil 2. mesto.
Fotografija: Jaka Blažič bo tudi drevi v četrtfinalu evropskega pokala pomemben Olimpijin adut. Foto Aba

Ne le najzvestejši košarkarski zanesenjaki v Ljubljani – tako kot nekoč tudi drugod po Sloveniji športni navdušenci nestrpno pričakujejo današnji večer v razprodanih Stožicah, ko se bo Cedevita Olimpija v četrtfinalu evropskega pokala pomerila z močnim Bursasporjem iz Turčije. Seveda bo med udarnimi aduti domačega moštva kapetan Jaka Blažič, ki pa ga niso izbrali za najboljšega košarkarja rednega dela lige Aba.

V tem regionalnem tekmovanju je po glasovanju trenerjev, novinarjev in navijačev zasedel 2. mesto, pred njim je Nikola Kalinić iz Crvene zvezde, tretji je Justin Cobbs (Budućnost Podgorica). Zmagovalec je zbral 39,7 odstotka vseh glasov, Blažič jih je imel 16,6, Cobbs pa 10,9.