Krka brez večjih zapletov do tretje regionalne zmage

Košarkarji Kopra Primorske brez možnosti tudi v Novem mestu.
Fotografija: Krkina obramba je znala zaustaviti akcije Erjona Kastratija in soigralcev. FOTO: ABA

Novo mesto – Slovenski derbi 9. kola lige ABA je pričakovano in s 74:57 prepričljivo pripadel košarkarjem Krke, ki so po tretji zmagi tik pod zgornjo polovico razpredelnice, medtem ko Koper Primorska ostaja prikovana na zadnje mesto brez enega samega uspeha. Najnižji poraz je doživela pred mesecem dni proti vodilni Crveni zvezdi, ko je klonila z 12 točkami razlike.

V prvem soočenju s Krko v tej sezoni so košarkarji Kopra Primorske vodili do 14. minute (s 23:21) in se tesno oklepali tekmecev do sredine tretje četrtine. Pri minimalnem zaostanku s 36:38 pa so se zanje že začeli odločilni trenutki. Po delnem rezultatu 2:14 so padli v brezno, iz katerega niso mogli več našli izhoda. Do 37. minute so sicer zmanjšali prednost Novomeščanov na 59:51, toda tik pred koncem je njihov primanjkljaj že znašal -19.

Barič podajal proti nekdanjim soigralcem

Koprčani so resda zbrali štiri točke več z meti za dve točki (32:28), a so zadeli štiri trojke (5:9) in devet prostih metov manj ter izgubili skok s 25:28 in zapravili 17 žog. Natančna igra centra Urbana Durnika (met za dve 9:10) ni bila dovolj za prvo zmago v regionalni sezoni, saj je imela Krka precej več konkretnih adutov, dirigent Nejc Barič, lani član primorske zasedbe, pa se je izkazal z 8 asistencami.

Krka : Koper Primorska 74:57 (52:38, 33:28, 18:19); Krka: Camphor 15 (2:3), Stipčević 14 (6:6), Vrabac 6 (2:3), Barič 9 (2:3), Kosi 2, Škifić 11 (2:2), Škedelj 1 (1:2), Lapornik 8 (4.4), Rebec 8; Koper Primorska: Dornik 2 (0:1), Durnik 19 (1:2), Rojc 5 (1:4), Kastrati 10 (3:4), Hrabar 3, Macura 7 (3:4), Vončina 11 (2:2).

Drugi izidi 9. kola lige ABA Crvena zvezda : Budućnost 65:67 (Davidovac 13; Ivanović 20, Cobbs 11), Mornar : Partizan 77:76 (Pullen 19, Whitehead 16; Miller-McIntyre 21, Gordić 12), Cibona : FMP 93:80 (Novačić 28, Bundović 20; Ulubay 16, Nenadić 15), Igokea : Borac 73:71 (Jovanović in Jošilo po 16; Todorović 17, Jones 15), Mega : Split 91:75 (Petrušev 32, Cazalon 12; Čampara 12, Mesiček 10), Zadar – Cedevita Olimpija preloženo.