Bayernu dvojna krona, Barceloni le ligaška

V pokalnih finalih Nemčije in Barcelone uspešnejši le nemški državni prvak.
Fotografija: Bayern in Niko Kovač sta zelo vznemirljivo sezono zaključila v zmagovalnem ritmu, z dvojno krono. FOTO: Reuters

Pol sezone so ga menjali, na koncu je Niko Kovač na trenerskem stolčku Bayerna sezono zaokrožil z dvojno lovoriko. S prepričljivo zmago, toda previsoko s 3:0 proti Leipzigu je nemški Hrvat postal prvi trener, ki je ubranil pokalno lovoriko, a z različnima kluboma. Lansko leto je vodil Eintracht, ki je v finalu premagal Bayern s 3:1. Obenem je šele drugi trener Bayerna v zgodovini, ki je osvojil lovorike kot igralec in trener bavarskega kluba (2003).

Tako kot na prvenstvenem slavju, so tudi v Berlinu Bayernovi navijači glasno vzklikali Kovaču in klubskemu vodstvu jasno sporočili, da naj ostane na klopi.

Na olimpijskem štadionu sta bila Bayernova junaka strelec dveh golov Robert Lewandowski in vratar Manuel Neuer, ki je preprečil zaostanek in Leipzigov priključek. Bivši slovenski reprezentant Kevin Kampl je bil od 70. minute tudi kapetan "rdečih bikov", ki so sezono zaokrožili z uvrstitvijo na 3. mesto v državnem prvenstvu in uvrstitvijo v ligo prvakov.

Španski kralj Felipe VI je pokal za zmagovalca kraljevega pokala predal Valkenciinemu zveznemu igralcu Danielu Pareju. FOTO: AFP

Barcelona še ob pokalno lovoriko

Še pred dobrimi tremi tedni se je zdelo, da bo Barcelona v velikem slogu zaključila sezono s tremi lovorikami, po današnjem porazu v pokalnem finalu, se bo zadovoljila le z naslovom španskega prvaka. V finalu kraljevega pokala v Sevilli so Lionel Messi in drugi Katalonci izgubili z 1:2. Barcelona je že ob polčasu zaostaja z 0:2, v drugem polčasu pa kljub silovitim opritiskom razen Messijevega gola ni zmogla prebiti čvrste Valenciine obrambe.

Pred tremi tedni je upal na tri lovorike, zdaj se mora trener Barcelone Ernesto Valverde zadovoljiti le z eno. FOTO:  Reuters

Kljub porazu in po izpadu iz lige prvakov ter še drugi majski boleči zaušnici naj se trenerski stolček Ernesta Valverdeja ne bi majal. Predsednik kluba Josep Maria Bartomeu je Valverdeja potrdil za trenerja v novi sezoni že pred finalno tekmo.