Iličić po visoki zmagi: Nič več nismo presenečenje lige prvakov

Slovenski reprezentant zabil velemojstrski gol Valencii, toda obžaloval prejetega za končnih 4:1.
Fotografija: Kranjčan se je veselil golov skupaj s soigralci pri Atalanti. FOTO: AFP
Kranjčan se je veselil golov skupaj s soigralci pri Atalanti. FOTO: AFP

Visoka zmaga Atalante nad Valencio je odmevala po vsej Evropi. Najmočneje seveda v Italiji, kjer je moral »pojasniti« odlično igro črno-modrih proti Špancem tudi eden od glavnih akterjev sinočnjega večera Josip Iličić. Kranjčan je zabil mojstrski gol in večkrat spravil v imenitno priložnost tudi soigralce, na koncu pa bil med najbolj zaslužnimi za to, da bo Atalanta 10. marca v povratni tekmi osmine finala lige prvakov v Valencii branila prednost s 4:1.

»Dobro smo jih proučili, to je bilo ključno«

»Na tekmo smo se pripravljali kot na vsako drugo, predvsem v prvem polčasu smo igrali odlično in nismo prejeli gola. Nato smo prejeli gol, toda moramo priznati, da si je Valencia vendarle ustvarila dovolj priložnosti za to. Španci niso tako slabi, kot bi se morda komu zdelo. Spravili smo jih v težave, ker smo mi igrali tako dobro,« je ocenil »Jojo« in dodal: »Nismo več presenečenje lige prvakov. Na povratni tekmi pričakujem povsem drugačen potek igre. Tam sem igral dve prijateljski tekmi in vem, kako glasno vzdušje pripravijo navijači in prav to lahko ponese igralce Valencie, zato moramo ostati osredotočeni na svoje naloge.«

Josip Iličić je takole proslavil mojstrsko doseženi gol za rezultat 2:0. FOTO: Reuters

Iličić bi lahko zabil še kakšen gol ob tistemu iz prvega polčasa z 20 metrov. »V drugem polčasu sem imel na nogi tudi t. i. lahek gol, toda ni se mi izšlo.« Kot je izpostavil Iličić, je bila ključna za zmago Atalante vrhunska taktična priprava na tekmo. »Trener Gianpiero Gasperini je dobro proučil odlike in slabosti Špancev. Vedeli smo, da njihovi branilci ne zapuščajo prostora, zato sva imela s Papujem Gomezom specifični nalogi. Dokler Španci tega niso ugotovili, smo jih res pošteno stisnili in bi lahko zabili še kakšen gol.«

Valencia? Najprej sledijo Sassuolo, Lecce in Lazio!

Iličić je dodal, da se morajo vsi skupaj najprej spočiti, saj da niso opravili še ničesar in želijo igrati v ligi prvakov, dokler bo možno ... »Nato bomo začeli razmišljati o tekmi s Sassuolom, sledita Lecce in Lazio in šele nato povratna tekma v Valencii. Igramo na dveh pomembnih frontah, moramo ostati zbrani,« je prepričan 32-letnik, ki se ni pozabil zahvaliti niti vratarju Golliniju, ki je reševal soigralce v trenutkih, ko so si Španci priigrali več lepih priložnosti za (še kakšen) gol.

Iličić je dodal, da se morajo vsi skupaj najprej spočiti, saj da niso opravili še ničesar in želijo igrati v ligi prvakov, dokler bo možno ... FOTO: AFP