Iličić spravil v težave selektorja Keka

Atalanta ne popušča, nazadnje je zmlela tudi Cristiana Ronalda in favorizirani Juventus.
Fotografija: Takole se je Josip Iličić (desno) boril z Giorgiem Chiellinijem, ki je zapustil igrišče prav tako poškodovan le minuto za Kranjčanom. FOTO: Reuters

Sredin večer je prinesel novo zmago Atalante, ki ta čas sodi med najbolj razigrane nogometne ekipe v Evropi. Potem ko je zasedba iz Bergama nasula tri gole Romi, se je tri dni pozneje prek Juventusa (3:0) prebila še v polfinale italijanskega pokala. Na začetku tekme je opozoril nase Josip Iličić, pozneje je zablestel v polnem sijaju Duvan Zapata, kolumbijski napadalec, ki igra v življenjski formi, ob njem je nepogrešljiv tudi argentinski velemojster Papu Gomez.

V 26. minuti je zapustil igrišče začetnik Atalantine oktobrske revolucije – Josip Iličić, ki je začutil bolečine v dimljah. FOTO: AFP

In slaba novica za selektorja slovenske reprezentance Matjaža Keka? V 26. minuti je zapustil igrišče začetnik Atalantine oktobrske revolucije – Josip Iličić, ki je začutil bolečine v dimljah. Vsaj tako se je zdelo, potem ko je Kranjčan večkrat opazno poskusil stisniti zobe, toda očitno ni mogel nadaljevati tekme in se je držal za predel telesa, ki mu je večkrat v karieri pokvaril načrte. Mimogrede: Slovenija bo igrala prvo tekmo v boju za euro 2020 21. marca v Izraelu. Atalanta je kljub poškodbi Iličića – igrišče je zapustil pri rezultatu 0:0 – pozneje zmlela Juventus, ki je poslal v ogenj večino svojih najmočnejših adutov, tudi Cristiana Ronalda, Paula Dybalo in druge. Modro-črni se bodo v polfinalu italijanskega pokala pomerili s Fiorentino, ki je že prej visoko porazila Romo kar s 7:1. Drugi polfinalni par bosta sestavljala Milan in boljši iz četrtkove tekme med Laziem in Interjem.

Krhinovi prekinili tekmo za 60 sekund

Rene Krhin (desno) je igral do 64. minute tekme, ki so jo v 9. minuti prekinili za 60 sekund in se tako spomnili pogrešanega dolgoletnega napadalca Nantesa Emiliana Sale. FOTO: AFP

Zanimivo tekmo je igral še en slovenski reprezentant Rene Krhin. V 22. kolu francoskega prvenstva sta se namreč merila Nantes in St. Etienne, toda ni prišlo do neposrednega slovenskega dvoboja. Krhin je začel tekmo v zvezni vrsti Nantesa (sistem 4-3-3), Robert Berić na klopi St. Etienna. Večer, ki ga je zaznamovala tudi dvojna izključitev igralcev v 47. minuti prvega polčasa, se je končal brez zmagovalca. Gostitelji so prekinili niz treh porazov, gostje so ohranili dober položaj v boju za ligo prvakov. Krhin je igral do 64. minute tekme, ki so jo v 9. minuti prekinili za 60 sekund in se tako spomnili pogrešanega dolgoletnega napadalca Nantesa Emiliana Sale, čigar letalo je izginilo z radarjev med letom v Cardiff, kjer bi moral Argentinec podpisati pogodbo z novim klubom.