Kevin De Bruyne junak zasuka Manchester Cityja

Nogometašem Newcastla v 20. kolu angleške lige ni uspelo ubraniti vodstva z 2:1 proti branilcem naslova.
Fotografija: Belgijec Kevin De Bruyne proslavlja gol Manchester Cityja. FOTO: Oli Scarff/AFP
Belgijec Kevin De Bruyne proslavlja gol Manchester Cityja. FOTO: Oli Scarff/AFP

V sobotnem sporedu 20. kola elitne angleške nogometne lige sta se pomerila Newcastle in Manchester City. Uspešnejši je bil slednji, ki je zmagal s 3:2.

Po prvem polčasu je bolje kazalo Newcastlu, saj je vodil z 2:1. Bernardo Silva je goste sicer popeljal v vodstvo v 26. minuti, nato pa sta za gostitelje zadela Alexander Isak in Anthony Gordon.

V drugem polčasu je pri gostih svoje delo dobro opravil Kevin De Bruyne, ki je vstopil v igro v 69. minuti. Najprej je zadel v 74. minuti, nato pa v 91. minuti podal Oscarju Bobbu za zmagoviti zadetek.

Pred tem je Chelsea z 1:0 odpravil Fulham, pri čemer je edini gol na tekmi prispeval Cole Palmer, potem ko je v sodniškem dodatku prvega polčasa unovčil enajstmetrovko.

V petek sta Burnley in Luton igrala 1:1.