Koeman izključen in pod še večjim pritiskom po remiju v Cadizu

Ronaldu Koemanu se stolček še naprej maje po novem zdrsu Barcelone v prvenstvu, tokrat v Cadizu (0:0), kjer so Katalonci v minuli sezoni sicer izgubili.
Fotografija: Koeman (na fotografiji levo) je še jezen po neupravičeni izključitvi De Jonga tudi sam prejel rdeči karton iz žepa sodnika Carlosa del Cerro Grandeja. FOTO: Marcelo Del Pozo/Reuters

Barcelona je odigrala zelo bled prvi polčas in nekaj boljših drugih 45 minut, v katerih je imela po kontroverzni izključitvi Frenkieja de Jonga morda celo najlepšo priložnosti za zmago, ko je igrala z nogometašem manj na zelenici. V enem zadnjih napadov je sam pred vratarja domačega Cadiza po silovitem prodoru branilca Gerarda Piqueja prišel Memphis Depay, a zgrešil. Marc-Andre ter Stegen je sicer vsaj nekajkrat rešil soigralce pred novim porazom, porazen prvi polčas pa je še okrepil kritike na račun trenerja Ronalda Koemana. Ta je bil zaradi ostrih protestov na račun glavnega sodnika v zadnjih sekundah tudi izključen, a je tekmo vseeno pospremil iz svojega prostora.

Po dvoboju sta z nekaj pomenljivimi izjavami udarila katalonska nogometaša, podkapetana Pique in Sergi Roberto, njune besede pa si nekateri razlagajo tudi kot kritiko trenerju oziroma trenutnemu vodstvu kluba, ki ga od zmage na marčevskih volitvah vodi predsednik Joan Laporta.

»Pred gostovanjem ne bi podpisali remija. V prvem polčasu si nismo priigrali priložnosti, a tudi oni ne. Nato je prišla izključitev Frenkieja in ekipa se jim je postavila po robu. Potrebovali smo zmago, a sem ponosen, ker se nismo skrili. Bomo videli, če nam v soboto našim navijačem uspe pokloniti zmago. To ni bila izključitev, Frenkie je umaknil nogo,« je za Movistar+ po tekmi dejal Pique.

Robertu uvrstitev med prve štiri ni dovolj

»Ne razumem razporeda. Tekmo so nam dali v ponedeljek, zakaj ne v soboto ali v nedeljo? Sodnik se lahko zmoti, a kaj takšnega ... To ni kritika, temveč opažanje, ki naj služi za pomoč igralcem. V manj kot 72 urah imamo tekmo, nato liga prvakov, pa gostovanje pri Atleticu na Wandi ... Saj smo osebe. To, da tekmo prirediš malce prej, te ne stane nič. Manjkajo nam štirje nogometaši v napadu, včasih enostavno ne gre. A rekel bi, da se bomo vseeno borili za naslove. V to sem prepričan. Ekipa ima željo, z nami pa so tudi navijači. Jaz sem tu, da zmagam, ne za to, da bi bil drugi ali tretji. Do konca bomo tekmovali, a ta konec tedna potrebujemo navijače.«

Roberto, ki je nedavno slišal glasne žvižge navijačev Barce na domačem Camp Nouu, je bil še bolj neposreden. Na vprašanje o besedah svojega trenerja, ki je dejal, da je cilj biti med prvimi, ne pa prvi, je za Movistar+ odvrnil: »Tu je potrebno osvojiti La Ligo. Meni to, da smo med prvimi štirimi, ni dovolj. Mi smo Barca in to ni izgovor. Moramo dati vse od sebe in imamo ekipo, s katero se lahko merimo za naslov.«

Barcelona, čaka jo še prestavljena tekma s Sevillo, s tekmo manj že za sedem točk zaostaja za vodilnim Real Madridom. Do reprezentančnega premora bodo Katalonci gostili Levante v prvenstvu, gostovali v ligi prvakov pri Benfici in nato obiskali branilca naslova Atletico Madrid z Janom Oblakom. Španski mediji že dlje časa špekulirajo, da klubsko vodstvo Koemanu išče naslednika in da bo legendarni branilec Barce nemudoma postal bivši, ko bo Laporta našel primernega kandidata.