»Lahko smo srečni, da se je Jan odločil za Atletico Madrid«

»Morali bi si izmisliti nekaj podobnega, kot velja pri napadalcih, ko zabijejo tri gole in vzamejo žogo s seboj v slačilnico.«
Fotografija: Jana Oblaka sta nazadnje razglasila za »najboljšega na svetu« trenerja Atletica in Celte po sobotni tekmi v Madridu. FOTO: Reuters

Kaj bi dali Slovenci za napadalca ali zveznega igralca takšne ravni, na kakršni brani v majici Atletica vratar Jan Oblak! Škofjeločan polni stolpce španskih časopisov, čeprav ne zabija golov … Nazadnje sta ga razglasila za »najboljšega na svetu« trenerja Atletica in Celte po sobotni tekmi v Madridu.

Diego Simeone: Oblak najboljši vratar na svetu

»Morali bi si izmisliti nekaj podobnega, kot velja pri napadalcih, ko zabijejo tri gole in vzamejo žogo s seboj v slačilnico … Jan Oblak je namreč na tekmi s Celto 'zabil hattrick' …« je v svoji kolumni v dnevniku As zapisal nekdanji Atleticov napadalec Kiko.
Moštvo iz Galicije je potopil odlični Antoine Griezmann, nemara – gledano primerjalno vrednost igralnih položajev – najboljši nogometaš Atletica ob Janu Oblaku in Diegu Godinu.

Jan Oblak (v črni majici) in Celtin vratar Ruben Blanco. FOTO: Reuters

Oblak v dvoboju Atletica in Celte ni zbral toliko obramb kot v nekaterih drugih tekmah, toda brezhibno je ustavil nekaj zahtevnih strelov prav v obdobju, ko je Celta najmočneje pritiskala na vrata gostiteljev. »Ko bi lahko zasukali tekmo, nas je ustavil Oblak,« je zatrdil gostujoči adut Hugo Mallo, njegov trener Fran Escriba je dodal: »Čestitam Oblaku, bil je najboljši pri rdeče-belih. Priigrali smo si dovolj priložnosti za gol, toda Oblak je bil briljanten.«

In Diego Simeone? »Jan je najboljši vratar na svetu, lahko smo srečni, da se je odločil za Atletico in da je z nami. Zelo je napredoval, zato si zasluži pohvale. S trdim delom, vložkom in odrekanjem je tam, kjer je, torej najboljši vratar na svetu.«

Evrogol igralca tekme Kevina Kampla

Liga prvakov 2019/20 čaka tudi na Kevina Kampla, Leipzig je nanizal četrto zaporedno zmago. Mož odločitve je bil prav (ne)sojeni slovenski reprezentant, ki je bil najvišje ocenjeni (2) igralec tekme z Wolfsburgom. V 16. minuti je zabil pravi evrogol z desne strani s približno 25 metrov, nemški reprezentant Timo Werner je deset minut zatem postavil končnih 2:0.

Veselje Kevina Kampla po doseženem golu. FOTO: AFP

»Igrali smo odlično in se pokazali kot zares, zares močan kolektiv. Na tekmečevi polovici smo pritiskali na žogo po dogovoru, napadalne akcije smo izvedli popolno. To, da smo že v prvem polčasu zabili dva gola Wolfsburgu, razkriva našo moč,« je ocenil Kampl. Leipzig po 29 kolih zaseda 3. mesto, na katerem bo najverjetneje tudi končal sezono 2018/19 v bundesligi. Dortmund mu beži za osem točk, »rdeči biki« pa imajo šest točk prednosti pred Eintrachtom.

Zajc ostal brez derbija v Istanbulu

Tudi Miha Zajc je veliko pričakoval od turškega derbija, toda na koncu ni okusil nobene od 109 minut (!) igre, kolikor je trajal spopad Fenerbahčeja z Galatasarayem. Tekma, v kateri je 50.000 gledalcev videlo devet rumenih kartonov, en rdeči karton, več pregledov s pomočjo VAR, občasno grobo igro in dva gola (1:1), je bila namreč razvlečena v obeh polčasih (54 + 55 minut igre).

Samir Handanović se je dobro ogrel za tekmo s Frosinonejem. Inter je zmagal s 3:1 in se utrdil na položajih, ki vodijo v ligo prvakov. FOTO: Reuters

Selektor Kek gotovo ni bil navdušen niti nad pogledom med odsotne, med katerimi so številni reprezentanti. Zaradi različnih razlogov – povečini poškodb – so izpustili tekme svojih klubov tudi kapetan Bojan Jokić, Miha Mevlja, Rene Krhin in Jasmin Kurtić, torej štirje člani marčevske Kekove enajsterice.

Cesar zaznamoval selitev Chieva v serie B

Izpostaviti velja tudi dokončno selitev Chieva v 2. italijansko ligo. Klub, ki se je prvič prebil v serie A v sezoni 2000/01, je bil odtlej med najbolj stanovitnimi člani italijanske elite, pogosto je računal tudi na slovenske nogometaše. Leta 2013 je denimo angažiral Dejana Lazarevića, med letoma 2015 in 2019 je blestel v Veroni Valter Birsa, ki se je letošnjo zimo preselil na Sardinijo, najdaljši delovni staž pri Chievu pa ima Boštjan Cesar. Rekorder po številu nastopov za slovensko reprezentanco je prispel na italijanski »škorenj« prav leta 2010 v Chievu.

Jon Gorenc Stanković zbira tekme v angleški premier league. Tako je bilo tudi na novem štadionu Tottenhama. Takole ga je v eni od akcij preskočil Fernando Llorente. FOTO: Reuters

»Cesi« čevljev še ni obesil na klin, v tekmi, s katero so se rumeno-modri tudi uradno poslovili od elite, je zabil tudi gol. Napoli je bil resda veliko boljši, zanesljivo je zmagal s 3:1, Ljubljančan pa je zabil gol v sodnikovem dodatku tekme – po podaji iz kota je bil natančen z glavo s približno dvanajstih metrov.

Iličić nared za drevišnji dvoboj v serie A

Italijani bodo potegnili črto pod 32. kolo (od 38) drevi, ko prihaja v Bergamo Empoli. Nastop Josipa Iličića v majici Atalante je dolgo visel v zraku zavoljo načetega kolena kranjskega velemojstra, sinoči pa je trener Atalante Gasperini vendarle potrdil, da bo »Jojo« nared za igro in bo pripravljen bodisi za igro od prve minute bodisi kot džoker za drugi polčas. V boju za ligo prvakov namreč nihče ne popušča, zato bodo morali drevi tudi modro-črni loviti tri točke. Zmagala sta tako Milan (55 točk) kot Roma (54), Atalanta kotira pri 52. Empoliju resda teče voda v grlo, nahaja se med potniki v serie B, zato čaka Iličića in soigralce velik izziv.