Leipzig blestel, Kevin Kampl med strelci

Za uvod v 2. kolo sezone nemškega prvenstva je klub z dvema slovenskima nogometašema odpihnil goste iz Stuttgarta.
Fotografija: Kevin Kampl se je odrezal z lepo igro pri moštvu Leipziga. FOTO: Thomas Kienzle/AFP

Drugo kolo v novi sezoni nemške bundeslige se je začelo z izjemno predstavo Leipziga, ki je v polni domači areni odpihnil tekmece iz Stuttgarta – 5:1 (0:1).

Med strelci za domače moštvo je bil tudi naš nekdanji reprezentant Kevin Kampl, v 74. minuti je prispeval gol za vodstvo s 4:1. Pet minut pozneje pa je v igro vstopil Benjamin Šeško, sedanji adut v napadu izbrane vrste selektorja Matjaža Keka, sicer pa letošnja okrepitev Leipziga iz Salzburga.

Zanimivo, da je Stuttgart po 1. polčasu vodil, a že takrat je bilo domače moštvo bolj aktivno, v nadaljevanju tekme pa sploh, kar je ob končnem izidu potrjevalo tudi razmerje strelov (20:8; v vrata 11:3).

Derbi kola v bundesligi je v soboto ob 18.30 med Mönchengladbachom in Leverkusnom, branilec naslova Bayern pa sezono v Münhcnu odpira v nedeljo proti Augsburgu (17.30).