Liverpool do novih treh točk, jutri londonski derbi

Manchester City kar s 5:0 vstopil v novo sezono. Za uvod polni štadioni, na Otoku brez omejitev obiska.
Fotografija: Senegalec Sadio Mane je bil strelec drugega zadetka za Liverpool. FOTO: Lindsey Parnaby/AFP

V angleškem prvenstvu se je danes začel drugi krog, ki ga zaznamuje londonski derbi Arsenala in Chelseaja. Krog je odprl Liverpool z zmago z 2:0 nad Burnleyjem. Zadela sta Diogo Jota v 18. in Sadio Mane v 69. minuti, Mohamed Salah je v 27. minuti tudi dosegel zadetek, a je bil ta kasneje s sistemom VAR razveljavljen zaradi prepovedanega položaja.

Jota, dosegel je tudi prvi gol za zmago s 3:0 nad Norwichem pretekli vikend, je ekipo nemškega trenerja Jürgena Kloppa popeljal v vodstvo po strelu z glavo, Mane je nato s svojim prvencem v novi sezoni postavil končni izid na Anfieldu, kjer so bile prvič po marcu 2020 tribune povsem polne.

Burnley je na prejšnji tekmi na Anfieldu januarja letos slavil z 1:0 in končal niz 68 tekem Liverpoola brez poraza v angleškem prvenstvu na domačem stadionu. Tudi tokrat je v napadu povzročal nekaj težav, vendar se ni mogel izogniti drugemu porazu, izgubil je namreč tudi uvodno tekmo sezone doma z 1:2 proti Brightonu.