Liverpoolu prvič v 128-letni zgodovini kluba zagotovil zmago vratar

Spremljamo srdit boj za ligo prvakov v angleški premier league.
Fotografija: Alisson Becker je takole streljal z glavo in zabil gol v zadnjem dejanju tekme. FOTO: Tim Keeton/AFP

Nogometaši Liverpoola so bili blizu tega, da zapravijo priložnost, da se v boju za uvrstitev v ligo prvakov četrtouvrščenemu Chelseaju približajo le na točko. Do pete minute sodniškega podaljška so na gostovanju pri predzadnjemu West Bromwichu držali le remi 1:1, nato pa vendarle dosegli zmagoviti zadetek.

Dosegel ga je vratar Alisson Becker, ki je pri kotu prišel v tekmečev kazenski prostor in po podaji Trenta Alexandra Arnolda z glavo premagal kolega na vratih West Broma. To je bil nasploh prvič v 128-letni zgodovini Liverpoola, da je gol dosegel njegov vratar. Domači so z golom Hala Robson-Kanuja v 15. minuti presenetljivo povedli, v 33. minuti je izenačil Mohamed Salah.

Teoretične možnosti za ligo prvakov goji tudi Tottenham

Teoretične možnosti za uvrstitev v ligo prvakov je obdržal tudi Tottenham, ki je z 2:0 ugnal Wolverhampton. Tekmeca sta pokazala odlično predstavo z veliko priložnostmi, Tottenham je poleg golov, ki sta ju dosegla Harry Kane (45.) in Pierre-Emile Hoejbjerg, še trikrat zadel okvir vrat (dvakrat Kane).

Trener Liverpoola Jürgen Klopp je bil upravičeno zadovoljen z razpletom tekme. FOTO: Rui Vieira/AFP