Maribor se je vrnil med žive, a čudeža ni bilo (FOTO)

Vijoličasti so končali mednarodno sezono, potem ko so se z Ludogorcem razšli z 2:2. Pol ure odlične igre premalo za novo evropsko jesen.
Fotografija: Maribor je končal evropsko pot. FOTO: Roman Šipić
Maribor je končal evropsko pot. FOTO: Roman Šipić

V Ljudskem vrtu ni bilo čage. Maribor se je vrnil po zaostanku z 0:2, ampak za popoln zasuk mu je zmanjkalo časa. V povratni tekmi 4. predkola evropske lige proti bolgarskemu Ludogorcu je iztržil izid 2:2, kar je bilo premalo za novo evropsko jesen ekipe trenerja Darka Milaniča, ki pa je z igro v zadnje pol ure pokazala kakovost.

Prva tekma v Razgradu se je končala brez golov, čeprav so bili slovenski prvaki podrejeni in dobršen del tekme z igralcem manj po izključitvi Dina Hotića. Junak je bil vratar Kenan Pirič.

Marcos Tavares je poživil igro v napadu. FOTO: Roman Šipić

Po 45 minutah 0:2

Druga tekma pred skoraj 10.000 gledalci se je začela z enakovredno igro na obeh straneh, a že v 17. minuti je od daleč za hladno prho poskrbel Marcelinho in z mojstrskim golom poskrbel za vodstvo Ludogorca z 1:0.

Le nekaj minut kasneje je angleški sodnik Craig Pawson hitro pokazal na belo točko, enajstmetrovko je izkoristil Claudiu Ceseru – 2:0.

Marcos Tavares in Darko Milanič sta dvignjenih glav zapustila igrišče. FOTO: Roman Šipić

Tavares naredil razliko, Vancaš izenačil

Mariborčani so se znašli v misiji nemogoče, v drugem polčasu so morali doseči tri gole in nobenega prejeti. Čeprav njihova igra sprva ni obetala nič dobrega, je rezervist in večni kapetan Marcos Tavares, ki je malo prej zamenjal nerazpoloženega Roka Kronavetra, prižgal žarek upanja, ko je izkoristil lepo globinsko podajo Rudija Požega Vancaša in z zunanjim delom levega stopala rutinirano zatresel mrežo. Že prej je razliko naredil prvi rezervist Denis Klinar.

Rudi Požeg Vancaš je bil najbolj nevaren igralec Maribora in je zabil gol za 2:2. FOTO: Roman Šipič

Navijači so oživeli in Maribor je začel še bolj odločno napadati. Lepo podajo v kazenski prostor je izkoristil razpoloženi Požeg Vancaš, ki je zabil z glavo za 2:2 in poskrbel za eksplozijo navdušenja na tribunah. Do konca je ostalo skoraj 20 minut in začela se je drama, v kateri so Slovenci narekovali ritem, Bolgari pa spretno kradli čas.

Zmanjkalo tudi sreče

Tik pred iztekom rednega dela je bil Maribor blizu odrešilnega gola, saj je bolgarski branilec po predložku Tavaresa žogo preusmeril v vratnico in v kot. Sledil je petminutni sodnikov podaljšek, v katerem so vijoličastim pošle moči, a so imeli ob koncu prosti strel iz obetavnega položaja, vendar izvajalec Mitja Viler ni našel soigralca pred vrati.

Luka Zahović je igral od prve minute, vendar se ni vpisal med strelce. FOTO: Roman Šipić

Maribor je tako končal evropsko pot, z igro v zadnje pol ure pa zadovoljil navijače, ki so ostali na tribuni še dolgo po koncu napete tekme in pozdravili ljubljence.

Darko Milanič, trener Maribor, za Sportklub: »V prvem polčasu smo bili zelo slabi, preveč pasivni, v drugem pa izjemno dobri. Bili smo blizu, z malce sreče bi lahko šli naprej. Bili smo enkratni, čestitke fantom, ki se niso vdali. Nekatere odločitve sodnika sem videl drugače kot on.«

Maribor ni izgubil, ampak zgodaj končal evropsko pot. FOTO: Roman Šipić

Rudi Požeg Vancaš: »Tako bi gol in podajo zamenjal za zmago. Zmanjkalo nam je nekaj sreče. Med odmorom smo se pogovorili in si rekli, da tako ne gre naprej. Bili smo boljši, ampak premalo, da bi šli naprej. Škoda.«

Maribor : Ludogorec 2:2 (prva tekma 0:0) – naprej Ludogorec z 2:2

Štadion Ljudski vrt, gledalcev 9018, sodnik Craig Pawson (Ang).

Strelci: 0:1 – Marcelinho (17.), 0:2 – Ceseru (25./11-m), 1:2 – Tavares (64), 2:2 – Požeg Vancaš (72.).

Maribor: Pirić, Milec (od 46. Klinar), Ivković, Peričić, Viler, Vrhovec, Cretu (od 87. Kotnik), Kronaveter (od 60. Tavares), Požeg Vancaš, Mešanović, Zahović.

Ludogorec: Iliev, Cicinho, Forster, Moti, Nedjalkov, Badji, Anicet, Jorginho (od 90. Grigore), Wanderson, Marcelinho (od 87. Swierczok), Keserü (od 69. Djakov).

Navijači Maribora so ob koncu znali nagraditi svoje ljubljence. FOTO: Roman Šipić