Srdit boj za ligo prvakov v Angliji

Angleži bodo v zadnjih dveh kolih spremljali izjemno napet finiš nogometnega prvenstva.
Fotografija: Takole je Son Heung-min proslavil doseženi gol. FOTO: David Klein/Reuters
Takole je Son Heung-min proslavil doseženi gol. FOTO: David Klein/Reuters

Londonski nogometni derbi med Tottenhamom in Arsenalom v okviru zaostale tekme 22. kola premier league je z razpletom zagotovil, da bo v zadnjih dveh kolih bitka za zadnji dve mesti v ligi prvakov še bolj napeta. Tottenham je namreč zmagal s 3:0 in se četrtouvrščenemu Arsenalu približal zgolj na točko.

Tottenham ima na petem mestu 65 točk, Arsenal 66, teoretično pa je na tretjem mestu ulovljiv še Chelsea s 70 točkami. Na vrhu bitko za naslov bijeta Manchester City in Liverpool, pri čemer prvi vodi za tri točke (89-86) in ima veliko boljšo razliko v golih.

Zmago prinesla Kane in Son

Izbranci Antonia Conteja so dokaj zanesljivo ugnali Arsenal, tekmeca iz Severnega Londona. Harry Kane je v 22. minuti uspešno izvedel enajstmetrovko, tekma se je dodatno nagnila na stran domačih po izključitvi Roba Holdinga v 33. minuti. Številčno prednost je nato najprej spet unovčil Kane, ko je iz bližine zadel z glavo v 37. minuti, na 3:0 pa je po Kanovi podaji povišal Heung-min Son v 47. minuti.

Pogled na semafor je razveselil le navijače Tottenhama. FOTO: Paul Childs/Reuters