Olimpija skozi šivankino uho četrti polfinalist

Ljubljanski nogometaši so v zadnji četrtfinalni tekmi za pokal Pivovarne Union šele po 11-m premagali Celjane
Fotografija: Olimpijin vratar Matevž Vidovšek je ubranil zadnji celjski strel z bele točke, mladi Nemanja Gavrić pa je zabil odločilno 11-m. FOTO: Matej Družnik/Delo

Po Aluminiji in Mariboru v četrtfinalu pokala Pivovarne Union sta se v polfinale uvrstila še presenetljivo Kety Emmi & Impol Bistrica in Olimpija. Drugoligaš iz Slovenske Bistrice je bil boljši od ligaškega tekmeca in vodilnega v 2. SNL Rogaške, vodilna v 1. SNL Olimpija pa je s Celjem po 120 minutah igrala brez golov. Boljša in srečnejša je bila pri strelih z bele točke. Odločila je deseta serija strelov.

Lansko leto so se Koprčani veselili pokalnega zmagoslavja, letos so izpadli v četrtfinalu proti drugoligšu Aluminiju. FOTO: Blaž Samec/Delo

Presenečenje so pripravili tudi nogometaši iz Kidričevega, ki so izločili branilca naslova Koper.

Tudi Mariborčani so imeli precej težav z ajdovskim eMundio Primorjem. V prvem polčasu so vijoličasti upravičili vlogo favoritov in si priigrali prednost dveh golov. V drugem polčasu so gostje znižali zaostanek in lovili izenačenje, ulovili pa še en mariborski gol.

Izidi

Aluminij: Koper 1:0 (Jakov Katuša, 78.)

Maribor: eMundia Primorje 3:1 (Arnel Jakupović 12., MarkoTolić 27., Marko Božić 77.; Borna Proleta 58).

Rogaška: KetyEmmi & Impol Bistrica 0:2 (Jaša Martinčič 33., Enej Kapun 36.)

Olimpija: Celje 6:5 (0:0, 0.0) po 11-m