Zlatan zadel, zagledal rdeči karton, Milan izpadel

Interju je zmago z 2:1 v italijanskem pokalu v 97. minuti prinesel Christian Eriksen s prostim strelom.
Fotografija: Zlatan Ibrahimović se je sporekel z Romelujem Lukakujem. FOTO: Daniele Mascolo/Reuters

Mestni derbi med Interjem in Milanom v četrtfinalu italijanskega pokala je pripadel »domačemu« Interju, ki mu je zmago v 7. minuti desetminutnega sodnikovega dodatka iz prostega strela prinesel Christian Eriksen.

Bolje je kazalo Milanu, ki je prišel do vodstva po golu Zlatana Ibrahimovića v 31. minuti. A Šved, ki se je sporekel z Romelujem Lukakujem, je bil v 58. minuti zaradi drugega rumenega kartona izključen, na njegovo še večjo nesrečo pa je prav Belgijec izenačil v 71. minuti iz 11-metrovke.

Zlatan Ibrahimović je bil prvo ime milanskega derbija, a Milan je potegnil kratko. FOTO: Miguel Medina/AFP

Sodnikov dodatek je trajal kar 10 minut, tri minute prej pa je s prostega strelka po teatralnem padcu rezervista Lautara Martineza lepo zadel Danec, ki je v igro prišel v 88. minuti.

Inter Milan's Danish midfielder Christian Eriksen (L) celebrates after scoring a free kick during the Italian Cup quarter final football match between Inter Milan and AC Milan on January 26, 2021 at the Meazza stadium in Milan. (Photo by MIGUEL MEDINA / AFP) Foto Miguel Medina Afp

Napredovanja se je tako veselil slovenski vratar Samir Handanović. Milan je po 0:3 proti Atalanti v serie A doživel nov boleč poraz. Jutri bosta tekmi Atalanta – Lazio (17.45) in Juventus – Spal (20.45), v četrtek še Napoli – Spezia (21.00).