Ashleigh Barty spet prva igralka sveta

Najboljša Slovenca na svetovnih teniških lestvicah ostajata Polona Hercog in Aljaž Bedene.
Fotografija: Ashleigh Barty je na OP ZDA izpadla v osmini finala, a se kljub temu vrnila na ženski teniški prestol. FOTO: USA TODAY Sports

Čeprav je Ashleigh Barty na pravkar končanem OP ZDA izpadla v osmini finala, je danes spet prevzela 1. mesto na svetovni lestvici. Naomi Osaka, ki je bila doslej v vodstvu, je nazadovala na 4. mesto, potem ko v New Yorku ni ubranila lovorike, peterico pa zaokrožuje nova kanadska zvezdnica Bianca Andreescu.

Pri moških pri vrhu ni sprememb, še naprej je v vodstvu Novak Đoković, je pa res, da je Rafael Nadal z zmago na OP ZDA precej zmanjšal zaostanek za njim. Nole je namreč lani osvojil turnir, za Španca pa se je zavoljo poškodbe kolena končal v polfinalu. Finalist OP ZDA Daniil Medvedjev je s 4. mestom dosegel novo najboljšo uvrstitev v karieri.

Med Slovenci se razmerje ni spremenilo, najvišje sta še vedno uvrščena Polona Hercog (53.) in Aljaž Bedene (75.), slednji je edini naš igralec med stoterico, pri ženskah je v top 100 še Tamara Zidanšek.