Ema Klinec zaostala le za svetovno prvakinjo, Anže Lanišek 14.

V kvalifikacijah za zadnjo tekmo velike nagrade v smučarskih skokih Klingenthalu sta bila najboljša Kanadčanka Alexandria Loutitt in Avstrijec Stefan Kraft.
Fotografija: Ema Klinec je v kvalifikacijah Klingenthala osvojila drugo mesto. FOTO: Borut Živulović/Reuters

Najboljše smučarske skakalke so že opravile s kvalifikacijami za jutrišnjo zadnjo tekmo v letošnji veliki nagradi pod okriljem Mednarodne smučarske zveze (FIS) v Klingenthalu. Najboljši skok je uspel Kanadčanki Alexandrii Loutitt, svetovni prvakinji z Bloudkove velikanke v Planici.

Odlično je nastopila tudi slovenska svetovna rekorderka Ema Klinec, ki je poletela 129,5 metra daleč. Za svoj nastop je prejela 120 točk, s katerimi je osvojila drugo mesto. Zaostala je le za Loutittovo (133,5 m). S tretjim mestom je presenetila Finka Julia Kykkänen (127 m).

Med elitno deseterico se je od naših prebila tudi Nika Prevc (126,5 m), ki je bila sedma, njena soimenjakinja Nika Križnar (114,5 m), ki si je že zagotovila skupno zmago v poletni različici svetovnega pokala, pa je pristala na 13. mestu. Ajda Košnjek (119 m) je zasedla 16. mesto, nastop na jutrišnji tekmi pa sta si zagotovili tudi Taja Bodlaj (108,5 m) in Katra Komar (99,5 m), ki sta med 49 skakalkami iz 14 držav izvlekli 31. oziroma 33. mesto.

Ženska tekma se bo jutri začela ob 12.15.

Anže Lanišek je bil znova najboljši med Slovenci. FOTO: Borut Živulović/Reuters

Med skakalci na vrhu Kraft

Med moškimi je kvalifikacije dobil avstrijski as Stefan Kraft (140 m), drugi je bil Norvežan Daniel-Andre Tande (142 m), tretji pa Kraftov reprezentančni kolega Daniel Tschofenig (140,5 m). Najboljši Slovenec je bil znova Anže Lanišek, ki je bil s 133 metri štirinajsti, mesto pred Petrom Prevcem (133,5 m).

Svetovni prvak Timi Zajc (130 m) je pristal na 26. mestu, na jutrišnjo tekmo (z začetkom ob 16.05) sta se uvrstila tudi Mark Hafnar (127,5 m) in Žiga Jelar (126 m), ki sta med 56 skakalci iz 15 držav zasedla 36. oziroma 43. mesto.