Fak in Dovžan v točkah

V sprintu biatloncev za svetovni pokal v Oberhofu spet slavje Norvežanov.
Fotografija: Jakov Fak si je v Oberhofu s strelsko ničlo prisprintal 17. mesto. FOTO: Barbara Gindl/AFP

Biatlonci so se v nemškem Oberhofu pomerili v sprintu na 10 km za točke svetovnega pokala. Do novih točk sta prišla tudi Jakov Fak in Miha Dovžan; Fak je bil s strelsko ničlo 17., Dovžan pa je z enim kazenskim krogom zasedel 37. mesto. Daleč od najboljših sta bila Rok Tršan in Alex Cisar na 90. in 97. mestu.

Še eno zmago več si je pritekel vodilni v svetovnem pokalu Norvežan Johannes Thingnes Bø, ta je za 12 sekund ugnal mladega rojaka Sturlo Holma Lægreida, tretji je bil Nemec Arnd Peiffer. Ta je pred SP na Pokljuki v vse boljši formi, zaostal pa je 27 sekund. Danes bo v Oberhofu ženski sprint, moške v petek čaka štafeta in v nedeljo tekma s skupinskim startom, na kateri bo med 30 najboljšimi tekmoval le Fak.