V ponedeljek. 11. novembra, je bil na spletnih straneh Dela objavljen članek z naslovom »Telekom Slovenije brez bonitetne ocene«. Ker nas novinar pred objavo članka v zvezi s tem ni vprašal za pojasnilo, po tej poti pojasnjujemo, da skladno z določili veljavnih kreditnih pogodb in prospekta izdanih obveznic v Telekomu Slovenije bonitetne ocene nismo več dolžni zagotavljati. V družbi smo opravili ustrezno presojo ter se glede na plan pridobivanja novih virov financiranja odločili za prekinitev sodelovanja z bonitetno agencijo. Novinar je med drugim zapisal še, da je »Telekom zahteval umik bonitetne ocene 6. novembra, to je dva dni za tem, ko je javnosti razkril izgubljeno arbitražno sodbo«. Navedeno ne drži; v Telekomu Slovenije smo o svoji odločitvi bonitetno agencijo obvestili v začetku ...
Komentarji