Dober dan!

Hitre povezave
Moje naročnineNaročila
Novice

Država išče način za lastniški izstop iz Gorenja

Ministrstvo za finance pravi, da je Kad pri svojih odločitvah samostojen.
FOTO Tomi Lombar
FOTO Tomi Lombar
29. 5. 2018 | 20:00
29. 5. 2018 | 20:18
6:01
Ljubljana – Čeprav je Gorenje v strategiji upravljanja državnih naložb opredeljeno kot pomembno podjetje, Kad in ministrstvo za finance po naših informacijah menda iščeta način, da bi se lahko država lastniško umaknila iz velenjske družbe, ki jo prevzema kitajski Hisense. Hisense, ki je že skoraj tretjinski lastnik Gorenja, je včeraj v skladu z napovedmi objavil prevzemno ponudbo, v kateri lastnikom za delnico Gorenja do 26. junija ponuja 12 evrov. Drugi največji lastnik za Kitajci je z 16,4-odstotnim deležem Kapitalska družba (Kad), ki bi za delnice lahko iztržila slabih 48 milijonov evrov, a ker je Gorenje uvrščeno med pomembne naložbe, ga po obstoječi strategiji naj ne bi prodali. Povedano drugače, za prodajo bi moral državni zbor spremeniti klasifikacijo naložb v strategiji, h kateri ...

Komentarji

VEČ NOVIC
Predstavitvene vsebine