Na Koroškem propada tradicionalna industrija, kar je tudi priložnost za prehod iz dodelavnih poslov v gospodarstvo z visoko dodano vrednostjo.
Galerija
V mestu, ki je tradicionalno povezano z avtomobilsko industrijo, zapirajo tovarne, a hkrati se Koroški s tretjo razvojno osjo odpirajo nove priložnosti. FOTO: Leon Vidic/Delo
Dobro desetletje po stečaju družb Prevent Global in Prevent avtomobilski deli, ko je v Slovenj Gradcu brez dela ostalo 1260 ljudi, je mesto, tradicionalno povezano z avtomobilsko industrijo, izgubilo še eno tovarno. A to je šele začetek. V najslabšem primeru se mu lahko zgodi, da bo ostalo brez treh. Kaj grozi slovenjgraškim podjetjem in njihovim zaposlenim? Vendar, ali je to le slaba novica ali je tudi možnost za razvojni preboj?
Z oddajo e-poštnega naslova se prijavim na uredniške e-novice družbe Delo mediji d. o. o. Odjava je možna kadar koli prek povezave »Odjava« v vsakem sporočilu. Več v Politiki zasebnosti.
Komentarji