Ministrstvo za pravosodje je zaprosilo za gradbeno dovoljenje, prihodnje leto prva gradbena dela.

Galerija
Kako dotrajani so prostori na Igu, kaže fotografija zaporniške pralnice perila. FOTO: Bojan Rajšek/Delo
Agencija za okolje (Arso) je prižgala zeleno luč za prenovo ženskih zaporov na Igu, na ljubljanski upravni enoti pa že od novembra lani rešujejo vlogo za izdajo gradbenega dovoljenja. Tudi del denarja v državnem proračunu je zagotovljen, saj bo v prihodnjih dveh letih za to skupaj namenjenih 19,1 milijona evrov. Po prenovi dotrajanih zaporniških prostorov se bodo prostorske zmogljivosti na Igu več kot podvojile. Država bo za nove zapore v vzhodnem delu Ljubljane in na Igu namenila dobrih 108 milijonov evrov.
Na Igu je zaprtih 67 žensk, v posamezni sobi je zdaj tudi do deset zapornic. FOTO: Bojan Rajšek/Delo
»Za projekt reševanja prostorske problematike Zavoda za prestajanje kazni (ZPKZ) Ig je bila vloga za gradbeno dovoljenje na UE Ljubljana oddana konec novembra lani. Skladno z ...
Komentarji