Dobro jutro!

Hitre povezave
Moje naročnineNaročila
PREMIUM   D+   |   Komentarji

Osupljiva varšavska pobuda

Mehanizmi, ki preprečujejo nasilje nad ženskami, nasilje v družini, so pomembna civilizacijska pridobitev.
Na protestu proti odstopu od Istanbulske konvencije v Varšavi, protestnica drži transparent z napisom »Verjemite žrtvam.« FOTO: Wojtek Radwanski/AFP
Na protestu proti odstopu od Istanbulske konvencije v Varšavi, protestnica drži transparent z napisom »Verjemite žrtvam.« FOTO: Wojtek Radwanski/AFP
2. 9. 2020 | 06:00
2. 9. 2020 | 08:25
2:44
Varšavska pobuda, naj tudi Slovenija umakne svoj podpis s seznama držav, ki so ratificirale Konvencijo Sveta Evrope o preprečevanju nasilja nad ženskami in nasilja v družini ter o boju proti njima, zveni osupljivo in nedostojno. Če pa v roke vzamemo zemljevid, ni tako zelo nepričakovana. Poljska je namreč t.i. Istanbulsko konvencijo ratificirala ob koncu mandata zmerno konservativne koalicije, ki jo je vodil Donald Tusk, s tem pa je v geografskem prostoru, ki sliši na ime višegrajska skupina, povzročila nekaj zmede. Tri višegrajske države - Češka, Slovaška in Madžarska - so namreč konvencijo, ki obsoja nasilje nad ženskami in nasilje v družini, sicer podpisale. Niso pa je ratificirale. Brez ratifikacije pa je konvencija lepo potiskan in nezavezujoč kos papirja. PREBERITE TUDI:  Kam nas ...

Sorodni članki

VEČ NOVIC
Predstavitvene vsebine