
Galerija
FOTO: Henry Nicholls, Reuters
V drugi polovici junija je prišel že drugi vročinski val letošnjega poletja. S prijateljem sva šla hodit po naravi. Pravijo, da je pri naših letih hoja zdravilo proti tako rekoč vsemu, kar bi telesu lahko prineslo bolezen. Ko je vroče, se pomikaš v gore, više, kjer je hladneje kot v dolini. Šla sva v Martuljek, po ozki stezi soteske proti slapovom potoka Martuljek. Račun je bil preprost in naj bi bil tudi učinkovit: voda pohladi ozračje, ozračje pohladi tebe.
Ne bi želel biti eden tistih, ki etiko zamenjujejo z estetiko in prizori iz narave, kajti taka, prvič, je bila nacionalna bolezen Slovenije, in drugič, tako gredo stezice narcisistične kulture, ki jo preziram in z njo nočem imeti opravka. Pod Špikom, kjer sem videl spomenik umrlim gornikom in kapelico, sem s prijateljem odprl ...