Dober dan!

Hitre povezave
Moje naročnineNaročila
PREMIUM   D+   |   Nedelo

Aplikacija ni čarobna tehnologija, lahko pa pomaga

Aplikacijo #OstaniZdrav testirajo na ministrstvu za javno upravo in NIJZ. Preverili smo, kako so uvedbo podobnih aplikacij sprejeli v nekaterih drugih državah.
Glavna zadržka glede vzpostavitve aplikacije sta nezaupanje v zagotovila vlade in dvom o uspehu. FOTO: Matej Družnik/Delo
Glavna zadržka glede vzpostavitve aplikacije sta nezaupanje v zagotovila vlade in dvom o uspehu. FOTO: Matej Družnik/Delo
1. 8. 2020 | 08:00
12:19
Predvidoma sredi avgusta bo na voljo aplikacija za obveščanje o stikih z okuženimi z novim koronavirusom. Pripravlja jo podjetje RSteam, imenovala pa se bo #OstaniZdrav, so prejšnji teden sporočili z ministrstva za javno upravo. Pravzaprav gre za prevod in nekaj minimalnih dopolnil nemške aplikacije, ki je v uporabi že dober mesec dni. Aplikacija buri duhove in deli mnenja od dneva, ko se je začelo govoriti o njeni morebitni vzpostavitvi. Na eni strani učinkovitejše spopadanje s pandemijo, na drugi poseganje v posamez­nikovo zasebnost. Prvotna aplikacija bo gotovo prostovoljna. Če bo dovolj dobro sprejeta, obstaja velika verjetnost, da ministrstvo za javno upravo niti ne bo nadaljevalo razvoja obvezne mobilne aplikacije, ki sicer ima zakonodajno podlago v že sprejetem četrtem ...

Sorodni članki

Komentarji

VEČ NOVIC
Predstavitvene vsebine