Dobro jutro!

Hitre povezave
Moje naročnineNaročila
Slovenija

Klical v bolnišnico in grozil, da bo vse postrelil

Spremljevalec bolnega otroka je nasilno vstopil v ambulanto celjskega pediatričnega urgentnega centra, kasneje pa je po telefonu grozil s streljanjem.
»Zaradi dogodka so številni zaposleni, ki delajo na najbolj izpostavljenih deloviščih, ves čas dostopnih prebivalcem naše regije, pretreseni in zaskrbljeni,« so sporočili iz celjske bolnišnice. FOTO: Špela Kuralt/Delo
»Zaradi dogodka so številni zaposleni, ki delajo na najbolj izpostavljenih deloviščih, ves čas dostopnih prebivalcem naše regije, pretreseni in zaskrbljeni,« so sporočili iz celjske bolnišnice. FOTO: Špela Kuralt/Delo
23. 1. 2024 | 13:10
23. 1. 2024 | 13:33
3:27

Iz Splošne bolnišnice Celje so sporočili, da se je ta konec tedna v njihovem pediatričnem urgentnem centru zgodil varnostni incident, ki je pretresel zaposlene in otroke, ki so mu bili priča v čakalnici.

Spremljevalca bolnega otroka je po navedbah bolnišnice čakanje tako razburilo, da je z brco v vrata nasilno vstopil v ambulanto pediatričnega urgentnega centra, kričal na osebje in zahteval takojšnjo obravnavo otroka. »Ko je osebje na pomoč poklicalo varnostno službo, je gospod skupaj z družino zapustil bolnišnico in ga ob prihodu varnostnika ni bilo več v čakalnici,« so zapisali v bolnišnici.

image_alt
Urgentni centri so postali vzporedni zdravstveni domovi

Z jeznim spremljevalcem so se soočili kasneje še po telefonu. Kot so v bolnišnici zapisali v sporočilu za javnost, je namreč kasneje poklical v ambulanto in zahteval, da ga pokličejo, ko bo otrok ob prihodu v bolnišnico takoj obravnavan: »Ko mu je osebje povedalo, da bo otrok ob prihodu v bolnišnico ponovno triažiran in obravnavan v skladu s stopnjo nujnosti, je zagrozil, da bo prišel v bolnišnico in vse postrelil. Osebje je o klicu poročalo naši varnostni službi, ki je ukrepala v skladu s protokoli. Zaradi dogodka so številni zaposleni, ki delajo na najbolj izpostavljenih deloviščih, ves čas dostopnih prebivalcem naše regije, pretreseni in zaskrbljeni.«

Kot so še zapisali v bolnišnici, je pediatrični urgentni center odprt 24 ur na dan, sedem dni v tednu in je namenjen obravnavi nujnih stanj otrok do 18. leta. Tja jih napotujejo zdravniki iz primarnega nivoja, tudi iz drugih regij, veliko pa jih pride tudi samih, brez napotnice: »Zaradi velike dostopnosti se zgodi, da starši, kljub dežurni službi v domačem zdravstvenem domu, vozijo otroke več deset kilometrov daleč v pediatrični urgentni center, kjer posledično nastaja velika gneča. S tem se podaljša obravnava vseh otrok. Velika večina, od 75 do 90 odstotkov obravnav, je nenujnih.«

image_alt
Urgentni centri so postali vzporedni zdravstveni domovi

V Splošni bolnišnici Celje so ponovno opozorili, da bi se morali v delo pediatričnega urgentnega centra vključevati »pediatri iz primarnega nivoja zdravstvenega varstva celjske regije, saj gre za delo v urgentni službi, ki bi ga moral opravljati vsak zdravnik ob svojem rednem delu (razen zakonskih izjem). Trenutne razmere pa so popolnoma drugačne.

V delo v pediatričnem urgentnem centru se vključujejo specialisti in specializanti naše bolnišnice ter nekaj specialistov in specializantov iz mariborske regije, in ob takšnih pogojih ekip v času povečanega obiska ni mogoče krepiti.«

Dodali so še, da vzrok za ta incident ni stavka zdravnikov, saj so otroci zaščitena skupina pacientov in vse pediatrične obravnave nemoteno izvajajo.

Sorodni članki

Hvala, ker berete Delo že 65 let.

Vsebine, vredne vašega časa, za ceno ene kave na teden.

NAROČITE  

Obstoječi naročnik?Prijavite se

Komentarji

VEČ NOVIC
Predstavitvene vsebine