V zdraviliščih ponovno tudi nenujne zdravstvene storitve.

Galerija
Kdaj bodo lahko začeli obratovati hoteli in bazeni v toplicah, še ni znano. Foto Tomi Lombar
Ljubljana – Z rahljanjem ukrepov se prebujajo tudi zdravilišča in toplice, kjer so morali zaradi epidemije prekiniti tudi zdravljenje vseh nenujnih pacientov. V sredo so odprli prve ambulante za fizioterapijo in druge specialistične ambulante, pacientov, ki pri njih prespijo, še ne sprejemajo. Po odloku vlade bodo morali pacientom zdravljenje omogočiti najkasneje v treh mesecih po koncu epidemije.
Preberite še: Prvi Slovenci na hrvaški obali že junija
V zdraviliščih so v času epidemije nemoteno potekale le nujne zdravstvene storitve, in sicer v Dobrni, v Šmarjeških Toplicah in v Laškem, vse nenujne rehabilitacije in zdravljenja so prekinili in jih znova začeli izvajati po prvomajskih praznikih. Za koliko so se zaradi tega podaljšale čakalne dobe, na Nacionalnem inštitutu za javno ...
Komentarji