Dober dan!

Hitre povezave
Moje naročnineNaročila
Slovenija

Županja imenovala »krivce« za donosni posel

Ljubljanski pepel v Trbovljah: Jutri izredna seja svetnikov, »obtožena« trojka Renko-Agrež-Eberlinc
Pepel so iz Ljubljane v Trbovlje pripeljali v prahotesno zaprtih tovornjakih – devetkrat. Foto Jože Suhadolnik
Pepel so iz Ljubljane v Trbovlje pripeljali v prahotesno zaprtih tovornjakih – devetkrat. Foto Jože Suhadolnik
7. 8. 2019 | 06:00
6:57
Trbovlje – Trboveljska županja Jasna Gabrič je pred izredno sejo, ki jo je zaradi dovoza dobrih sto ton pepela iz ljubljanske Energetike sklicala za 8. avgust, na enem od družbenih omrežij imenovala tudi »krivce« za to, da je pepel našel pot v Trbovlje: Ervina Renka, Marka Agreža in Matjaža Eberlinca. Posel, ki so ga sklenili, je vreden slabih 50.000 evrov. Tehnični direktor Energetike Ljubljana Marko Agrež pravi, da ne počnejo nič nezakonitega niti okoljsko spornega. Ervin Renko, direktor HSE EDT, trboveljske energetske družbe, ki je zrastla na pogorišču Termoelektrarne Trbovlje (Tet) in po njegovi likvidaciji (p)ostala del skupine Holding Slovenske elektrarne (HSE), je, kot piše Gabričeva, podpisal pogodbo za dovoz odpadkov v Trbovlje. HSE EDT je sicer eden od štirinajstih zbiralcev ...

Komentarji

VEČ NOVIC
Predstavitvene vsebine