Dober dan!

Hitre povezave
Moje naročnineNaročila
PREMIUM   D+   |   Svet

Ali bodo šli delavci z Balkana še raje v Nemčijo?

Manj zanimanja za delo v Sloveniji, v Nemčiji so plače bistveno višje.
Nemčija bo marca začela lajšati postopke za prihod strokovnjakov iz tretjih držav. Foto Leon Vidic
Nemčija bo marca začela lajšati postopke za prihod strokovnjakov iz tretjih držav. Foto Leon Vidic
24. 2. 2020 | 06:00
5:14
Nemčija bo marca začela lajšati postopke za prihod strokovnjakov iz tretjih držav in tako bolj na široko odprla vrata na svoj trg delovne sile. V Srbiji in po drugih državah Zahodnega Balkana se zato bojijo, da bodo njihovi ljudje še bolj kot do zdaj zapuščali domove. Na slabšem utegne biti tudi Slovenija. Lanski sporazum za lažje zaposlovanje državljanov Srbije v Sloveniji se ni najbolje obnesel: odkar je v veljavi, je novih prihodov iz Srbije le še za vzorec. V štirih mesecih, odkar je sporazum v veljavi, je prišlo iz Srbije v Slovenijo vsega 578 delavcev. To je malo v primerjavi s časom, ko sporazuma ni bilo in jih je prihajalo po tisoč na mesec. Lani jih je prišlo iz te države več kot 11.000, še več jih je prišlo le iz BiH – 17.000 (glej tabelo). Razlogov, zakaj iz Srbije in tudi s ...

Komentarji

VEČ NOVIC
Predstavitvene vsebine