Tako hudih spopadov, kakor so se razvneli minuli konec tedna, ni bilo od maja 1994.

Galerija
Armenski reševalci pomagajo civilistu, ki je bil ranjen v novi vojni vihri v Gorskem Karabahu. Foto: armensko zunanje ministrstvo/AFP
Dolgoletna vojna zaradi sporne samorazglašene, a od nikogar priznane, republike Arcah se uradno ni končala. A tako hudih spopadov, kakor so se razvneli minuli konec tedna, ni bilo od maja 1994, ko sta s posredovanjem Rusije Armenija in Azerbajdžan sklenila premirje.
Kaj se dogaja?
Čeprav od takrat ni bilo pravega miru, takšnega medsebojnega obstreljevanja ni bilo od kratkih, a vročih spopadov aprila 2016, ki so trajali le štiri dni, potem pa se je vojna spet preselila na diplomatsko prizorišče. Tokrat je še huje, saj takrat v obeh vojskujočih se državah in samorazglašeni, a od nikogar priznani, državi Arcah niso razglasili vojnega stanja in mobilizacije kakor zdaj. Takrat je bilo manj žrtev, pa tudi karabaške prestolnice Stepankert niso bombardirali. Kot je običajno, tudi tokrat obe ...
Komentarji