Epidemija je težave v zdravstvu razkrila in potencirala. Zakaj tako in kako naprej?

Galerija
Prof. dr. Zlatko Fras, strokovni direktor interne klinike
Slovensko zdravstvo se že desetletja sooča s težavami, ki s(m)o jih sprva imenovali izzivi, za katere s(m)o upali, da jih bo mlada država rešila, a se to ni zgodilo. »V zdravstvu se napoveduje ledena doba,« pravijo zdaj naši trije sogovorniki, profesorji in strokovni vodje klinik ljubljanskega univerzitetnega kliničnega centra (UKC), ki smo jih povabili na Delovo okroglo mizo o zdravstvu. Opozarjajo, da je ogrožena akademska, univerzitetna medicina, jedro, okoli katerega vse v slovenski medicini nastaja, se razvija, napreduje in tudi – umira.
Epidemija covida-19 je zadnjega pol leta v ospredju. Prekrila je tako rekoč vse, a hkrati tudi dodatno razkrila težave slovenske medicine. Katere?
Zlatko Fras: V času covida-19 se borim predvsem za to, da virus ne bi vdrl na kliniko, to je zdaj ...
Komentarji