Dober dan!

Hitre povezave
Moje naročnineNaročila
PREMIUM   D+   |   Sobotna priloga

Če ne bomo skočili na vlak, bo zdravstvo zajela ledena doba

Epidemija je težave v zdravstvu razkrila in potencirala. Zakaj tako in kako naprej?
Prof. dr. Zlatko Fras, strokovni direktor interne klinike
Prof. dr. Zlatko Fras, strokovni direktor interne klinike
3. 10. 2020 | 06:00
4. 10. 2020 | 13:12
24:38
Slovensko zdravstvo se že desetletja sooča s težavami, ki s(m)o jih sprva imenovali izzivi, za katere s(m)o upali, da jih bo mlada država rešila, a se to ni zgodilo. »V zdravstvu se napoveduje ledena doba,« pravijo zdaj naši trije sogovorniki, profesorji in strokovni vodje klinik ljubljanskega univerzitetnega kliničnega centra (UKC), ki smo jih povabili na Delovo okroglo mizo o zdravstvu. Opozarjajo, da je ogrožena akademska, univerzitetna medicina, jedro, okoli katerega vse v slovenski medicini nastaja, se razvija, napreduje in tudi – umira.   Epidemija covida-19 je zadnjega pol leta v ospredju. Prekrila je tako rekoč vse, a hkrati tudi dodatno razkrila težave slovenske medicine. Katere? Zlatko Fras: V času covida-19 se borim predvsem za to, da virus ne bi vdrl na kliniko, to je zdaj ...

Komentarji

VEČ NOVIC
Predstavitvene vsebine