Dobro jutro!

Hitre povezave
Moje naročnineNaročila
PREMIUM   D+   |   Sobotna priloga

Tudi led gori, mar ne?

Arktika se segreva dvakrat hitreje od globalnega povprečja, kar močno vpliva na vreme marsikje po svetu.
Znanstveniki napovedujejo, da do konca stoletja arktičnega ledu poleti ne bo več. FOTO: Svebor Kranjc/Reuters
Znanstveniki napovedujejo, da do konca stoletja arktičnega ledu poleti ne bo več. FOTO: Svebor Kranjc/Reuters
1. 8. 2020 | 06:00
6:21
V tem trenutku v Sibiriji, znotraj arktičnega kroga, divja več kot 180 gozdnih požarov in uničuje vse pred seboj. In tudi vse pod seboj. Pred dobrim mesecem so v mestu Verhojansk izmerili rekordno visoko temperaturo – 37,8 stopinje Celzija. In to v mestu, kjer so leta 1892 namerili najnižjo temperaturo v severni hemisferi (–68 stopinj Celzija). Povprečna letna temperatura v Sibiriji je letos za dobrih devet stopinj Celzija višja od povprečja. Še veliko bolj vroča so tla. Prebivalci Arktike imajo za seboj dolge tedne tropskih noči – ne da bi se znočilo. Za tisto, kar leži spodaj, in za nas, ki smo zgoraj, je to največja eksistencialna grožnja. Preberite še: Podoba prihajajočega sveta Arktika je gorela lani. Arktika gori letos. Arktika bo gorela prihodnje leto. Arktika bo gorela prihodnja ...

Sorodni članki

Komentarji

VEČ NOVIC
Predstavitvene vsebine