Francoski filozof Jérôme Lèbre razmišlja o času, ko moramo biti zaradi pandemije pri miru, in vendar drvimo naprej.

Galerija
Pandemija je razkrila tudi pomanjkljivosti francoskega zdravstvenega sistema. Foto: Reuters
Še pred tedni je bilo vse drugače: vsaj del človeštva je – v resnici pregorelo ali samo salonsko razvajeno – vzdihoval, kako ne dohaja kapitalističnega ritma in je treba tempo upočasniti, če ne kar ustaviti. Resetacija ali alienacija, je odmevalo v nemogočem paru, dokler ni tudi med nas zarezala epidemija drugih – Kitajcev, in še preden bi se ovedli, postala pandemija vseh. Zdaj smo malone vsi talci negibnosti, stanja, ki mu je filozof Jérôme Lèbre napisal neke vrste hvalnico.
Pred dnevi sva sedela daleč stran drug od drugega, v Parizu in Ljubljani, vsakdo bolj kot ne pri miru pred računalnikom, in se dinamično pogovarjala prek skypa. Tako sva po svoje demonstrirala idejo njegove knjige Éloge de l'immobilité (Hvalnica negibnosti, založba Desclée de Brouwer, 2018), češ da je v ...
Komentarji