Novice

SP v nogometu: Maročani so si z avtogolom sodili sami (VIDEO)

Iran je uvodoma zmagal z 1:0, odpor Maroka, ki je bil podjetnejši tekmec, pa strl globoko v sodnikovem dodatku.
SP 2018 FRANCIJA AVSTRALIJA
15. 6. 2018 | 19:20
15. 6. 2018 | 19:37
2:06
St. Peterburg – V uvodnem dvoboju skupine B nogometnega svetovnega prvenstva v Rusiji so bili Maročani nekoliko podjetnejši tekmec, a so komplet treh točk naposled v žep pospravili Iranci. Dolgo je dišalo, da se bo dvoboj končal brez zmagovalca in tudi brez zadetkov, v peti minuti sodnikovega dodatka (od šestih) pa se je mreža vendarle zatresla. Veliki osmoljenec je bil 31-letni maroški rezervist, napadalec Aziz Bouhaddouz, član nemškega St. Paulija, ki je po prostem strelu Ehsana Hajsafija zelo nespretno in nesrečno izbijal žogo in jo neubranljivo poslal za hrbet svojega soigralca, vratarja Munirja Mohamedija. To je bil seveda prvi avtogol na tem turnirju in 42. doslej na svetovnih prvenstvih.

Maročani bližje zadetku

Tudi če bi zmagali Maročani, razplet ne bi bil nezaslužen, saj so bili mnogo več – kar dvotretjinsko – pri žogi, obenem so si priigrali več priložnosti za zadetek (13:10) in izvajali več kotov (5:2). Prvič so nevarno poskusili že v četrti minuti prek Younesa Belhande, v 19. minuti pa se je z izvrstnim posredovanjem izkazal čuvaj mreže Alireza Beiranvand. Tik pred odhodom na odmor so zobe pokazali tudi poznejši zmagovalci, Sardar Azmoun se je znašel iz oči v oči z vratarjem, a ni zadel. Tudi v drugem polčasu so bili bližje zadetku Maročani, Hakim Ziyech je v 80. minuti dobro ogrel Beiranvanda, ki pa je bil priseben in se ni pustil ugnati. Še zanimivost: Iran se je veselil zadetka v polčasu, v katerem ni niti enkrat sprožil v tekmečev okvir vrat, kar se ni pred tem v zgodovini mundialov zgodilo še nikdar.