Kako dobro poznate slovenski in svetovni šport (36)?

V tokratnem kvizu znanja preizkus iz tenisa, kolesarstva in formule 1.
Fotografija: Iztok Čop in Luka ŠŠpik sta se vrnila z OI v Atenah s srebrnima kolajnama okoli vratov. FOTO:T omi Lombar

1. V ponedeljek se bo v New Yorku začelo odprto prvenstvo ZDA v tenisu, ki ima bogato zgodovino, saj so ga pod imenom Nacionalno prvenstvo ZDA ustanovili že leta 1881. Znano je tudi po tem, da je v tem času kar trikrat zamenjalo igralno površino od travnate do peščene in trde. Na slednji je med moškimi kot prvi zmagal Jimmy Connors (na fotografiji), katerega leta?

• A) 1987
  • B) 1965
  • C) 1978

2. Na današnji dan leta 2004 so se končale olimpijske igre v Atenah, s katerih so se slovenski športniki vrnili s štirimi kolajnami. Veslača Iztok Čop in Luka Špik (na fotografiji) sta osvojila srebrno, bronasti so bili Urška Žolnir, Jolanda Čeplak in Vasilij Žbogar. Izkazal se je tudi eden od kolesarjev z osvojitvijo 5. mesta, najvišjo slovensko doslej na OI. Kdo je postavil mejnik?

• A) Andrej Hauptman
  • B) Tadej Valjavec
  • C) Gorazd Štangelj

3. 29. avgusta 2004 si je Michael Schumacher (na fotografiji) zagotovil peti zaporedni naslov svetovnega prvaka v formuli ena (v letih 1994-95 je osvojil še dva) štiri dirke pred koncem sezone. Na VN Belgije je osvojil drugo mesto in si privozil nedosegljivo prednost pred Ferrarijevim sotekmovalcem Rubensom Barrichellom. Kdo je takrat zmagal v Spa-Francorchampsu?