Kako dobro poznate slovenski in svetovni šport (37)?

V tokratnem kvizu preizkus znanja iz veslanja, nogometa in kolesarstva.
Fotografija: Vili Ameršek je bil vrsto let kapetan nogometašev Olimpije. FOTO: Aleš Černivec/Delo

1. Pred natanko petnajstimi leti sta se na Japonskem Iztok Čop in Luka Špik veselila naslova najboljše posadke med dvojnimi dvojci na svetovnem prvenstvu. Kateri skupni naslov je bil to takrat za njiju, ko gre za velika tekmovanja?
  • A) prvi
  • B) tretji
  • C) četrti

2. Prek 14.000 gledalcev je 1. septembra 1980 za Bežigradom uživalo v razburljivi nogometni predstavi domače Olimpije in Dinama iz Zagreba, ki se je končala brez zmagovalca (1:1). Pri zmajih je bil kapetan Vili Ameršek kdo pa je bil edini strelec za domače?
  • A) Mihajlo Petrović,
  • B) Janez Voljč
  • C) Tone Rožič

3. Leta 1985 je naslov svetovnega prvaka v kolesarstvu osvojil Nizozemec Joop Zoetermelk. Katera trditev za to dirko v Italiji ne drži?