Tudi peti večni derbi v sezoni po istem scenariju kot prejšnji

Hokejisti SŽ Olimpije so bili pred lepo zasedenimi tivolskimi tribunami s 4:3 boljši od SIJ Acronija Jesenic.
Fotografija: Gal Koren je odločil zmagovalca. FOTO: Leon Vidic/Delo
Gal Koren je odločil zmagovalca. FOTO: Leon Vidic/Delo

Ljubljana – Peti slovenski večni hokejski derbi v sezoni, tretji v okviru alpske lige (AHL), je pod Rožnik privabil skoraj 3000 navijačev obeh moštev, ki so videli enak razplet kot na prejšnjih štirih tekmah – gostitelji, igralci SŽ Olimpije, so bili s 4:3 boljši od SIJ Acronija Jesenic, ki jim ni pomagalo, da so dvakrat vodili (z 1:0 in 3:2). Mož odločitve je bil v 44. minuti Gal Koren, izpostaviti velja še zadetek bivšega Jeseničana Žana Jezovška ob igralcu manj na ledu za Olimpijino vodstvo z 2:1.

Rodmanov prvi derbi

Državni prvaki so priložnost za izenačenje zapravili v zadnjih šestih minutah, ko so imeli kar dvakrat številčno premoč na ploskvi, a niso niti enkrat resneje ogrozili tekmečevega čuvaja mreže Žana Usa. Prvič je na večnih derbijih na klopi železarjev sedel nekdanji dolgoletni reprezentant Marcel Rodman, ki je nadomestil Gabra Glaviča, ki mu je ravno poraz v prejšnjem obračunu z Olimpijo dokončno spodnesel stolček. Ljubljančani so v vseh treh medsebojnih dvobojih v sezoni AHL Jeseničanom zabili po štiri gole.