Brez Begića zmaji v drugem polčasu nemočni (VIDEO)

V sedmem kolu lige ABA so morali ljubljanski košarkarji premoč priznati vodilni Crveni zvezdi (60:83).
Fotografija: Scottie Reynolds je 10 točk prispeval že v prvi četrtini. FOTO: Uroš Hočevar/Delo

Ljubljana – Košarkarji Crvene zvezde tudi po sedmem dvoboju regionalne lige ABA ostajajo vodilni in neporaženi, saj so se do gladke zmage dokopali tudi v Stožicah in Petrol Olimpijo, ki je še naprej pri le dveh uspehih v sezoni, pred 3500 gledalci odpravili s prepričljivih 83:60. Navijačem zmajev se je prvič na domačem parketu predstavil Marko Simonović, edini točki pa prispeval z zabijanjem. Za Ljubljančane, pri katerih je s 17 točkami in šestimi podajami izstopal Scottie Reynolds, je bil to tretji zaporedni poraz v ligi ABA.

Begićeve bolečine v hrbtu

»Tekmec je bil telesno močnejši in dominanten pod košem. V prvem polčasu smo še držali ravnotežje, Mirza Begić se je zelo enakovredno kosal z Zvezdinimi centri in nam dajal širino v igri. V nadaljevanju zaradi bolečin v hrbtu ni stopil na parket, Bojan Radulović in Marko Simonović pa sta enostavno prešibka, da bi lahko enakovredno parirala Michaelu Oju in Maiku Zirbesu. Prvih 25 minut smo igrali dobro, nato so bili Beograjčani enostavno boljši nasprotnik,« je priznal Olimpijin trener Zoran Martić.