Durant pri Brooklynu debitiral s 15 točkami in zmago

Na pripravljalni tekmi je Brooklyn premagal Washington s 119:114.
Fotografija: Kevin Durant je na parket stopil prvič po 522 dneh. FOTO: Sarah Stier/AFP
Kevin Durant je na parket stopil prvič po 522 dneh. FOTO: Sarah Stier/AFP

Zvezdnik lige NBA Kevin Durant je v noči z nedelje na ponedeljek dočakal svojo vrnitev na parket po dolgih 522 dneh in uspešno prestal svoj debi za Brooklyn Nets.

32-letni Durant, ki se je klubu pridružil lansko poletje iz Golden Statea, je okreval po operaciji ahilove tetive in s soigralci na pripravljalni tekmi pred novo sezono premagal Washington s 119:114.

Na svoji prvi tekmi za Brooklyn je Durant igral dobrih 23 minut, v katerih je prispeval 15 točk (met iz igre 5-12), 3 skoke in 3 asistence.

V njegovi ekipi je bil najboljši strelec Kyrie Irving z 18 točkami, pri Washingtonu pa jih je prav toliko dosegel Rui Hachimura.

Jezerniki znova premagali mestne tekmece

Mestni rivali Los Angeles Lakers in Los Angeles Clippers so odigrali drugo medsebojno pripravljalno tekmo, aktualni prvaki so bili tudi tokrat boljši, rezultat je bil 131:106.

Pri Jezernikih je igralo zgolj 8 košarkarjev, med manjkajočimi sta bila prva zvezdnika LeBron James in Anthony Davis. Njuno odsotnost je najbolje izkoristil Talen Horton-Tucker, ki je v slabih 42 minutah​ dosegel 33 točk, 10 skokov, 4 asistence in 4 ukradene žoge, Kyle Kuzma je dodal 25 točk.

Pri poražencih je priložnost dobilo kar 17 košarkarjev, prvi strelec je bil Lou Williams z 12 točkami, Kawhi Leonard je v 17 minutah dosegel 11 točk in 2 asistenci.

V noči na torek bo 6 pripravljalnih tekem in aktivna bosta dva Slovenca. Goran Dragić bo z Miamijem gostil New Orleans, Luko Dončića pa z Dallasom čaka gostovanje pri Milwaukeeju.